Popis produktu

Podrobný popis výrobku FERTIPRONA - Inositol a Metylfolát 30 sáčků

Doplněk stravy Fertiprona je svým složením určen speciálně pro ženy plánující těhotenství těhotné a kojící ženy. Obsahuje pečlivě vybrané vitamíny, jód, inositol a methylfolát. Inositol je vitamínový faktor patřící do skupiny B vitamínů. Nachází se v lidském těle, je přítomný ve fosfolipidech v buněčných stěnách, dokáže v těle podporovat produkci lecithinu a hraje rovněž důležitou roli při regulování metabolizmu tuků, cukrů a buněčných funkcí nervového systému. Kyselina listová je ve vodě rozpustný vitamin patřící rovněž do skupiny vitamínů B. Přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství, k normální krvetvorbě a podílí se na procesu dělení buněk. Fertiprona obsahuje kyselinu listovou v již aktivní formě, tzv. methylfolátu, a je proto vynikající i pro slabé metabolizéry klasické kyseliny listové. Vitamin D3 má v těle vliv na vstřebávání a využití vápníku a fosforu z potravy, je důležitý pro podporu kostí a zubů, ale také udržení normální funkce imunitního systému a k činnosti svalů. Jód má vliv na činnost štítné žlázy, produkci hormonů štítné žlázy a energetický metabolismus. Vhodné také pro diabetiky.

Jak ho užívat?

Užívejte 2 sáčky denně. Obsah sáčku rozpusťte ve sklenici vody a vypijte. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Přípravek není určen pro děti.

Dále by Vás mohlo zajímat, že bohatou pestrou stravou lze získat denně zhruba 200 µg kyseliny listové, přičemž doporučená denní dávka pro dospělé je 400 µg, pro těhotné 600 - 1000 µg. Až 50% populace však vykazuje sníženou aktivitu enzymu (MTHFR) přeměňujícího kyselinu listovou na její aktivní formu, methylfolát. Zejména pro tyto osoby je vhodné zajistit dostatečný příjem kyseliny listové, ideálně již v její aktivní formě.

Co obsahuje?

Jeden sáček obsahuje: inositol 2 g, vitamin B12 1,75 µg (70 % RHP*), vitamin B6 0,95 mg (68 % RHP*), kyselinu listovou 200 µg (100 % RHP*), methylfolát 200 µg (100 % RHP*), vitamin E 6,5 mg (54 % RHP*), vitamin C 55 mg (69 % RHP*), vitamin B2 0,8 mg (57 % RHP*), biotin 30 µg ( 60 % RHP*), niacin 7,5 mg (47 % RHP*), kyselina pantothenovou 3 mg (50 % RHP*), jód 50 µg (33 % RHP*), vitamin D3 10 µg (200 % RHP*)

* RHP - referenční hodnota příjmu pro dospělé

Důležité informace

Druh přípravku Potraviny, Potravní doplňky, Doplňky stravy apod.
Doplňující informace
Měrná cena 502,39 Kč / 100 g
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!