Popis produktu

Podrobný popis výrobku

Inositol je vitamínový faktor patřící do skupiny B vitamínů. Nachází se v lidském těle, je přítomný ve fosfolipidech v buněčných stěnách. Dokáže v těle podporovat produkci lecitinu a hraje rovněž důležitou roli při regulování metabolizmu tuků, cukrů a buněčných funkcí nervového systému. Nejbohatším rostlinným zdrojem inositolu jsou citrusové plody, celozrnné obilniny, sušené ovoce (arašídy), semínka (pšeničné klíčky), luštěniny (fazole), droždí. Ovoce a čerstvá zelenina obsahují víc inositolu než mražené potraviny, konzervované potraviny a potraviny naložené v soli. Kyselina listová je ve vodě rozpustný vitamin patřící do skupiny vitamínů B. Přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství, k normální krvetvorbě a podílí se na procesu dělení buněk. Fertiprona obsahuje kyselinu listovou v již aktivní formě, methylfolátu, a je proto vynikající i pro slabé metabolizéry klasické kyseliny listové.

Jak ho užívat?

Užívejte 2 sáčky denně. Obsah sáčku rozpusťte ve sklenici vody a vypijte.

Přípravek je vhodný pro diabetiky.

Dále by Vás mohlo zajímat, že bohatou pestrou stravou lze získat denně zhruba 200 µg kyseliny listové, přičemž doporučená denní dávka pro dospělé je 400 µg, pro těhotné 600 -1000 µg. Až 50% populace však vykazuje sníženou aktivitu enzymu (MTHFR) přeměňujícího kyselinu listovou na její aktivní formu, methylfolát. Zejména pro tyto osoby je vhodné zajistit dostatečný příjem kyseliny listové, ideálně již v její aktivní formě.

Co obsahuje?

Jeden sáček obsahuje: inositol 2 g, vitamin B12 1,25 µg, vitamin B6 0,57 mg, kyselina listová 200 µg, methylfolát 200 µg, vitamin E 8,35 mg, vitamin C 55 mg, vitamin B2 0,8 mg, biotin 30 µg, niacin 7,5 mg, kyselina pantothenová 2,75 mg, jód 100 µg

Důležité informace

Druh přípravku Doplněk stravy
Doplňující informace
SÚKL název
Kód SÚKL 0
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!