Ušetříte 32 Kč
Popis produktu

Podrobný popis výrobku Femibion 2 s vit. D3 tbl.30 + tob.30

Správná výživa matky je při plánování a během těhotenství velmi důležitá. Podporuje bezproblémový průběh těhotenství, zdravý a správný vývoj miminka, ale i matky. Femibion® 2 je doplněk stravy s unikátní kombinací kyseliny dokosahexaenové (DHA), kyseliny listové, metafolinu, vitaminů a jódu pro ženy od 13. týdne těhotenství až do ukončení kojení.
Kyselina listová je vitamin ze skupiny vitaminů B. V organismu je nepostradatelná pro dělení buněk, krvetvorbu a přispívá k růstu zárodečných tkání. Nízká hladina folátu u těhotných žen zvyšuje riziko vzniku vad neurální trubice u vyvíjejícího se plodu.
DHA, kyselina dokosahexaenová, je omega-3 nenasycená kyselina, kterou si naše tělo samo nedokáže vyrobit v dostatečném množství. Pro lidský organismus je nepostradatelná, neboť je významnou strukturální složkou mozku a sítnice oka. Matka poskytuje DHA svému dítěti prostřednictvím placenty a mateřského mléka. Ve 13. týdnu těhotenství její potřeba stoupá a je velmi důležitá pro správný vývoj mozku a zraku dítěte.
Femibion®2 je nově obohacen o vitamin D3. Dostatečný přísun vitaminu D3 v těhotenství je rovněž důležitý, neboť matka je jeho jediným zdrojem pro plod. Podle průzkumů je navíc 30-50% populace ohroženo nedostatkem tohoto vitaminu.

Jak se užívá?

Užívejte 1 tabletu a 1 tobolku denně společně s hlavním jídlem nebo po jídle. Zapijte dostatečným množstvím tekutin, nejlépe vodou. Nepřekračujte doporučené dávkování! Zejména během těhotenství a období kojení dbejte na dostatečně pestrou stravu.

Dále by Vás mohlo zajímat, že až 50% žen nedokáže díky vrozené poruše enzymu MTHFR (5,10 methylen-tetrahydrofolátreduktáza) přeměnit dostatečné množství kyseliny listové na její aktivní formy (foláty), důležité pro organismus. Metafolin® obsažený ve Femibionu je speciální forma folátu, kterou může naše tělo využít přímo, a to i v případě poruchy enzymu MTHFR. Metafolin® tedy obchází poruchu přeměny kyseliny listové a je v těle využit lépe než samotná kyselina listová. Společně s kyselinou listovou pak mají pozitivní vliv na průběh těhotenství a na správný vývoj nenarozeného dítěte.

Důležité informace

Druh přípravku Potraviny, Potravní doplňky, Doplňky stravy apod.
Doplňující informace
Měrná cena 2 438,89 Kč / 100 g
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!