Popis produktu

Podrobný popis výrobku Femibion 2 s vit. D3 tbl.30 + tob.30

Femibion 2 s vitaminem D3 je doplněk stravy s unikátní kombinací kyseliny dokosahexaenové (DHA), kyseliny listové, metafolinu, vitaminů a jódu pro ženy od 13. týdne těhotenství až do ukončení kojení. Kyselina listová je vitamin ze skupiny vitaminů B. V organismu je nepostradatelná pro dělení buněk, krvetvorbu a přispívá k růstu zárodečných tkání. Nízká hladina folátu u těhotných žen zvyšuje riziko vzniku vad neurální trubice u vyvíjejícího se plodu. Kyselina dokosahexaenová (DHA) je omega-3 nenasycená kyselina, přispívá k udržení normální činnosti mozku a k udržení normálního stavu zraku a její příjem prostřednictvím vhodných doplňků stravy je proto důležitý. Vitaminy skupiny B podporují tvorbu červených krvinek, normální činnost imunitního systému, zachování normálního energetického metabolismu, přispívají k zachování normálních psychických a nervových funkcí a snižují míru únavy a vyčerpání. Jód má vliv na činnost štítné žlázy a tvorbu hormonů štítné žlázy. Vitamin D má vliv na vstřebávání a využití vápníku a fosforu z potravy, je důležitý pro podporu kostí a zubů, ale také udržení normální funkce imunitního systému a k činnosti svalů. Dostatečný přísun vitaminu D3 v těhotenství je důležitý, neboť matka je jeho jediným zdrojem pro plod. Vitamin E napomáhá k ochraně buněk a tkání před působením volných radikálů.

Jak se užívá?

Užívejte 1 tabletu a 1 tobolku denně společně s hlavním jídlem nebo po jídle a zapijte dostatečným množstvím tekutiny, nejlépe vodou. Tablety a tobolky můžete užívat současně a nebo v různou denní dobu. Nepřekračujte doporučené dávkování!

Zejména během těhotenství a období kojení dbejte na dostatečně pestrou stravu.

Dále by Vás mohlo zajímat, že až 50% žen nedokáže díky vrozené poruše enzymu MTHFR (5,10 methylen-tetrahydrofolátreduktáza) přeměnit dostatečné množství kyseliny listové na její aktivní formy (foláty), důležité pro organismus. Metafolin® obsažený ve Femibionu je speciální forma folátu, kterou může naše tělo využít přímo, a to i v případě poruchy enzymu MTHFR. Metafolin® tedy obchází poruchu přeměny kyseliny listové a je v těle využit lépe než samotná kyselina listová. Společně s kyselinou listovou pak mají pozitivní vliv na průběh těhotenství a na správný vývoj nenarozeného dítěte.

Co obsahuje?

Jedna tableta obsahuje folát 400 μg (200 % DDD*, z toho kyselina listová 200 μg, L-metylfolát/metafolin 208 μg - odpovídá 200 μg kyseliny listové), vitamin C 110 mg (138 % DDD*), niacin 15 mg (94% DDD*), vitamin E 13 mg (108 % DDD*), kyselinu pantothenovou 6 mg (100 % DDD*),  vitamin B6 1,9 mg (136 % DDD*), vitamin B2 1,6 mg (114 % DDD*), vitamin B1 1,2 mg (109  % DDD*) , jód 150 µg (100 % DDD*), biotin 60 µg (120 % DDD*), vitamin D 20 µg (400 % DDD*), vitamin B12 3,5 µg (140 % DDD*).

Jedna tobolka obsahuje kyselinu dokosahexaenovou (DHA) 200 mg, vitamin E 12 mg (100 %DDD*)

* DDD - procento doporučené denní dávky pro dospělého člověka

Důležité informace

Druh přípravku Potraviny, Potravní doplňky, Doplňky stravy apod.
Doplňující informace
Měrná cena 2 544,44 Kč / 100 g
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!