Popis produktu

Podrobný popis výrobku Femibion 1 s vit. D3 tbl.30

Správná výživa matky je při plánování a během těhotenství velmi důležitá. Podporuje bezproblémový průběh těhotenství, zdravý a správný vývoj miminka, ale i matky. Femibion 1 s vitaminem D3 1 obsahuje jedinečnou kombinaci látek, která pomáhá zabezpečit dostatečný příjem kyseliny listové resp. folátů a tím přispívá ke správnému vývoji plodu v nejranějším stádiu těhotenství. Kyselina listová je vitamin ze skupiny vitaminů B. V organismu je nepostradatelná pro dělení buněk, krvetvorbu a přispívá k růstu zárodečných tkání. Nízká hladina folátu u těhotných žen zvyšuje riziko vzniku vad neurální trubice u vyvíjejícího se plodu. Vitaminy skupiny B podporují tvorbu červených krvinek, normální činnost imunitního systému, zachování normálního energetického metabolismu, přispívají k zachování normálních psychických a nervových funkcí a snižují míru únavy a vyčerpání. Vitamin E napomáhá k ochraně buněk a tkání před působením volných radikálů. Jód má vliv na činnost štítné žlázy a tvorbu hormonů štítné žlázy. Vitamin D má vliv na vstřebávání a využití vápníku a fosforu z potravy, je důležitý pro podporu kostí a zubů, ale také udržení normální funkce imunitního systému a k činnosti svalů.

Jak se užívá?

Užívejte 1 tabletu denně společně s hlavním jídlem nebo po jídle a zapijte dostatečným množstvím tekutiny, nejlépe vodou. Nepřekračujte doporučené dávkování! Přípravek se doporučuje začít užívat alespoň 4 týdny před plánovaným otěhotněním.

Zejména během těhotenství a období kojení dbejte na dostatečně pestrou stravu, podpoříte tak správný vývoj dítěte!

Dále by Vás mohlo zajímat, že až 50% žen nedokáže díky vrozené poruše enzymu MTHFR (5,10 methylen-tetrahydrofolátreduktáza) přeměnit dostatečné množství kyseliny listové na její aktivní formy (foláty), důležité pro organismus. Metafolin® obsažený ve Femibionu je speciální forma folátu, kterou může naše tělo využít přímo, a to i v případě poruchy enzymu MTHFR. Metafolin® tedy obchází poruchu přeměny kyseliny listové a je v těle využit lépe než samotná kyselina listová. Společně s kyselinou listovou pak mají pozitivní vliv na průběh těhotenství a na správný vývoj nenarozeného dítěte.

Co obsahuje?

Jedna tableta obsahuje folát 800 μg (400 % DDD*, z toho kyselina listová 400 μg, L-metylfolát/metafolin 416 μg - odpovídá 400 μg kyseliny listové), vitamin C 110 mg (138 % DDD*), nikotinamid 15 mg (94 % DDD*), vitamin E 13 mg (108 % DDD*), kyselinu pantothenovou 6 mg (100 % DDD*),  vitamin B6 1,9 mg (136 % DDD*), vitamin B2 1,6 mg (114 % DDD*), vitamin B1 1,2 mg (109  % DDD*) , jód 150 µg (100 % DDD*), biotin 60 µg (120 % DDD*), vitamin D 20 µg (400 % DDD*), vitamin B12 3,5 µg (140 % DDD*).

* DDD - procento doporučené denní dávky pro dospělého člověka

Důležité informace

Druh přípravku Potraviny, Potravní doplňky, Doplňky stravy apod.
Doplňující informace
Měrná cena 9,00 Kč / 1 kus(tbl)
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!