Ušetříte 50 Kč
Popis produktu

Podrobný popis výrobku Femibion 1 Plánování a 1.trimestr tbl.28

Doplněk stravy Femibion 1 Plánování & První týdny těhotenství obsahuje jedinečnou kombinaci látek (kyselina listová, Metafolin, vitamin D3, vitaminy skupiny B, vitmin C a E, jod, selen, železo a cholin), která pomáhá zabezpečit správný a bezproblémový vývin dítěte v nejranějším stádiu těhotenství. Velký důraz je kladen zejména na dostatečný příjem kyseliny listové resp. folátů. Kyselina listová je v organismu nepostradatelná pro dělení buněk, krvetvorbu a přispívá k růstu zárodečných tkání. Nízká hladina folátu u těhotných žen zvyšuje riziko vzniku vad neurální trubice u vyvíjejícího se plodu. Vitaminy skupiny B (B1, B2, B6, B12, biotin, niacin, kyselina pantothenová) podporují tvorbu červených krvinek, normální činnost imunitního systému, zachování normálního energetického metabolismu, přispívají k zachování normálních psychických a nervových funkcí a snižují míru únavy a vyčerpání. Vitamin D3 má vliv na vstřebávání a využití vápníku a fosforu z potravy, je důležitý pro podporu kostí a zubů, ale také udržení normální funkce imunitního systému a k činnosti svalů. Vitamin E napomáhá k ochraně buněk a tkání před působením volných radikálů. Jód má vliv na činnost štítné žlázy a tvorbu hormonů štítné žlázy. Železo přispívá k normální tvorbě červených krvinek a ke snížení míry únavy a vyčerpání, cholin přispívá k normálnímu metabolismu homocysteinu.

Pro koho je určen?

  • pro ženy, které plánují otěhotnět
  • pro ženy v 1. trimestru těhotenství, až do konce 12. týdne

Jak ho užívat?

Užívejte 1 tabletu denně společně s hlavním jídlem nebo po jídle a zapijte dostatečným množstvím tekutiny, nejlépe vodou. Nepřekračujte doporučené dávkování! Přípravek se doporučuje začít užívat alespoň 4 týdny před plánovaným otěhotněním.

Zejména během těhotenství a období kojení dbejte na dostatečně pestrou stravu, podpoříte tak správný vývoj dítěte!

Dále by Vás mohlo zajímat, že ženám se doporučuje užívat 400 µg doplňkové kyseliny listové denně (vedle pestré stravy) nejméně 1 měsíc před a až 3 měsíce po početí. Zdrojem folátů v přípravku Femibion 1 jsou kyselina listová a Metafolin®.  Metafolin® je tzv. "aktivní" forma folátu, kterou tělo dokáže využít lépe a přímo než obyčejnou kyselinu listovou.

Co obsahuje?

Jedna tableta obsahuje folát 800 μg (400 % RHP*, z toho kyselina listová 400 μg, L-metylfolát/metafolin 416 μg - odpovídá 400 μg kyseliny listové), cholin 130 mg, vitamin C 55 mg (69 % RHP*), niacin 12 mg (75 % RHP*), železo 10 mg (71 % RHP*), kyselinu pantothenovou 6 mg (100 % RHP*), vitamin E 4,8 mg (40 % RHP*),  vitamin B6 1,9 mg (136 % RHP*), vitamin B2 1,4 mg (100 % RHP*), vitamin B1 1,4 mg (127  % RHP*), jód 150 µg (100 % RHP*), biotin 40 µg (80 % RHP*), selen 26 µg (47 % RHP*), vitamin D 20 µg (400 % RHP*), vitamin B12 4,5 µg (180 % RHP*).

* RHP - referenční hodnoty příjmu

Důležité informace

Druh přípravku Potraviny, Potravní doplňky, Doplňky stravy apod.
Doplňující informace
Měrná cena 10,07 Kč / 1 kus(tbl)
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!