Popis produktu

Podrobný popis výrobku FEBICHOL 100MG CPS MOL 50

Léčivý přípravek Febichol obsahuje účinnou látku fenipentol, která patří do skupiny léčiv používaných k terapii onemocnění žlučových cest. Fenipentol zlepšuje bolesti a pocity tlaku v pravém podžebří, tlak v nadbřišku (epigastriu), říhání (eruktace), plynatost a nadýmání (meteorismus a flatulence), průjmy, nechutenství, nesnášenlivost tučných či masitých jídel a snižuje spotřebu spasmolytik. Febichol se používá u dospělých osob k léčbě zažívacích obtíží při chronických onemocněních jater a žlučových cest, např. k léčbě chronického zánětu žlučníku (chronická cholecystitida), žlučových kamenů (cholelitiáza), trávicích obtíží způsobených poruchou nebo onemocněním žlučových cest (biliární dyspepsie). Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Dospělí obvykle užívají 3 × denně 2 tobolky těsně před jídlem. Pacienti s méně závažnými obtížemi mohou užívat pouze občas, dle potřeby, 2 tobolky těsně před jídlem. Tobolky spolkněte celé, nerozkousané (obsah tobolky má silně palčivou, hořkou chuť) a zapijte dostatečným množstvím tekutiny, např. sklenkou vody.

Přípravek není určen pro děti a dospívající do 15 let věku. Těhotné a kojící ženy nesmí přípravek užívat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že Febichol se nesmí užívat v případě akutního zánětu žlučníku a žlučových cest nebo při jejich neprůchodnosti (obstrukci), při žlučníkové kolice, při akutním zánětu slinivky (pankreatitida), při vředech a nádorech trávicího traktu, při těžké jaterní infekci a při těžké poruše funkce jater.

Co obsahuje?

Jedna měkká tobolka obsahuje fenipentolum 100 mg a dále pomocné látky: glycerol 85%, sodnou sůl měďnatého komplexu chlorofylinu, želatinu.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název FEBICHOL 100MG CPS MOL 50
Kód SÚKL 119658
Farmakoterapeutická skupina Jiná léčiva k terapii onemocnění žlučových cest
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!