Popis produktu

Podrobný popis výrobku EXUFIBER 10X10 CM, 10KS, VYSOCE ABSORPČNÍ KRYTÍ Z HYDROVLÁKNA

Exufiber je gelující absorpční netkané krytí z hydrovlákna. Tato vlákna se při styku s exudátem z rány mění v gel, který přispívá k vytvoření vlhkého prostředí pro hojení rány. Vlákna absorbují a uzamknou exsudát, krev a bakterie z rány a díky vysoké zadržovací (retenční) kapacitě působí rovněž jako prevence prosáknutí exsudátu a následné macerace. Vysoká pevnost v tahu umožňuje snadné odstranění v jednom kuse při prřevazech. Krytí je měkké a přizpůsobivé pro snadné použití, navíc si zachovává vysokou savost i pod kompresní terapií. Exufiber není vhodný k ošetření suchých ran či hlubokých popálenin.

Na které rány se hodí?

Chronické rány – bércové vředy a vředy spojené s diabetickou nohou, dekubity (proleženiny), maligní rány
Akutní rány - popáleniny II.stupně, chirurgické rány, odběrové plochy, kožní léze a jiné traumatické rány

Jak ho používat?

Očistěte ránu obvyklým způsobem a důkladně osušte okolní kůži. Naneste krytí na ránu. Zafixujte nebo překryjte vhodným sekundárním krytím, může být použito i adhezivní krytí. Exufiber může být ponechán na místě po dobu až 7 dnů a až 14 dnů v případě odběrových ploch a je možné ho použít i v kombinaci s kompresní terapií.

Pokud krytí vyschne a je obtížné jej při převazu odstranit, navlhčete jej např. fyziologickým roztokem nebo sterilní vodou a nechte odmočit dokud se nedá snadno nadzvednout. Přeměna krytí v gel může trvat několik minut. Krytí pak jemně odstraňte.

Dále by Vás mohlo zajímat, že Exufiber se vyrábí rovněž ve formě provazců, určených k ošetření dutin a hlubokých ran. V těchto případech vložte tamponádu volně do rány, aby měla prostor k absorpci exsudátu.

Důležité informace

Druh přípravku Zdravotnický prostředek

Pečlivě pročtěte návod k použití a informace, které se vztahují k jeho bezpečnému používání.

Doplňující informace
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!