Popis produktu

Podrobný popis výrobku EUPHORBIUM COMPOSITUM HEEL NAS SPR SOL 20ML

Kombinovaný homeopatický přípravek Euphorbium Compositum-Heel Nasentropfen L obsahuje několik účinných látek. V homeopatii se tradičně používá k léčbě rýmy infekčního nebo alergického původu (např. senná rýma) a k léčbě akutní či chronické sinusitidy (zánět vedlejších nosních dutin). Euphorbium Compositum-Heel Nasentropfen L používejte vždy podle rady odborníka na homeopatii nebo přesně dodržujte dávkování uvedené v příbalovém letáku. Přípravek je vhodný pro dospělé a děti od 2 let věku. Určený ke vstřikování do nosních otvorů.

Jak ho užívat?

Při běžném dávkování aplikují dospělí a děti starší 12 let obvykle 3-5×denně 1-2 vstřiky do každé nosní dírky. Dětem ve věku 6-11 let se obvykle aplikuje 3-5×denně 1 vstřik do každé nosní dírky a dětem ve věku 2-5 let 3-4×denně 1 vstřik do každé nosní dírky.

Při akutním nebo počátečním dávkování dospělí a děti starší 12 let aplikují první den obvykle každou 1⁄2 - 1 hodinu 1-2 vstřiky do každé nosní dírky, nejvýše však 8×denně. Dětem ve věku 6-11 let se první den aplikuje obvykle každou 1⁄2 - 1 hodinu 1 vstřik do každé nosní dírky, nejvýše však 8×denně. Dětem ve věku 2-5 let se první den aplikuje obvykle každou 1⁄2 - 1 hodinu 1 vstřik do každé nosní dírky, nejvýše však 5×denně. Po této úvodní dávce se další den přechází na běžné dávkování podle věkových kategorií. Pokud si nejste jistí, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Pokud jste těhotná nebo kojíte, o vhodnosti užívání přípravku se nejprve poraďte s lékařem.

Dále by Vás mohlo zajímat, že bez porady s lékařem by jste Euphorbium Compositum-Heel Nasentropfen L neměli užívat déle než 7 dnů. Pokud se příznaky onemocnění do této doby nezlepší nebo se naopak zhoršují, navštivte prosím lékaře.

Co obsahuje?

Sto gramů nosního spreje obsahuje 1,0 g Euphorbium D6; 10,0 g Pulsatilla pratensis D3; 10,0 g Luffa operculata D3; 1,0 g Calcii sulfidum D8
Pomocné látky: chlorid sodný, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného, čištěná voda, ethanol, monohydrát laktosy
Konzervační látka: benzalkonium-chlorid

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název EUPHORBIUM COMPOSITUM HEEL NAS SPR SOL 20ML
Kód SÚKL 66913
Farmakoterapeutická skupina Homeopatika
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!