Popis produktu

Podrobný popis výrobku ESSENTIALE 300MG CPS DUR 50

Léčivý přípravek Essentiale Forte N obsahuje tzv. esenciální (základní) fosfolipidy, které jsou součástí buněčných membrán. Tyto fosfolipidy se řadí do skupiny léčiv tzv. hepatoprotektiv, léčiv používaných k léčbě jaterních onemocnění. Esenciální fosfolipidy obsahují vysoké množství nenasycených mastných kyselin, které se zabudovávají do buněčných membrán jaterních buněk a tím usnadňují regeneraci poškozené jaterní tkáně - upravují se narušené funkce a enzymatické aktivity jaterních buněk, dochází k úpravě rovnováhy krevních lipidů (tuků) a stabilizaci žluči. Essentiale Forte N se podává pro zlepšení subjektivních obtíží jako je ztráta chuti k jídlu, pocit tlaku v pravém epigastriu (nadbřišku) v důsledku toxicko-metabolického poškození jater (např. alkoholem, léky, chemickými látkami, otravou po požití hub, jaterním onemocněním) a při hepatitidě (zánět jater nebo také žloutenka). Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Dospělí a dospívající od 12 let užívají 3 × denně 2 tobolky, nejlépe během jídla. Tobolky se polykají celé, nerozkousané, s dostatečným množstvím tekutiny. Délka užívání přípravku není časově omezena.

Přípravek není určen pro děti do 12 let (o hmotnosti menší než přibližně 43 kg). Těhotné a kojící ženy mohou přípravek užívat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek Essentiale Forte N nesmí užívat osoby alergické na arašídy nebo soju.

Co obsahuje?

Jedna tobolka obsahuje phospholipida sojae praeparata 300 mg (aktivní složky - diglyceridové estery s kyselinou cholinfosforečnou přírodního původu s nadbytkem nenasycených mastných kyselin, převážně kys. linolové, linolenové a olejové) a dále pomocné látky: čištěný sójový olej, ztužený tuk, hydrogenovaný ricinový olej, bezvodý etanol, methoxyacetofenon, ethylvanilin, želatinu, černý oxid železitý, žlutý oxid železitý, oxid titaničitý, červený oxid železitý, čištěnou vodu.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název ESSENTIALE 300MG CPS DUR 50
Kód SÚKL 125752
Farmakoterapeutická skupina Léčiva k terapii onemocnění jater, hepatoprotektiva
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!