Sleva 5%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku ESPUMISAN 40MG CPS MOL 100

Léčivý přípravek Espumisan obsahuje léčivou látku simetikon, která působí v trávicím traktu a patří do skupiny tzv. protipěnivých látek. Narušuje povrchové napětí plynových bublinek obsažených v potravě a zažívacím traktu, díky čemuž se plyn z bublinek uvolňuje a odchází ze zažívacího ústrojí. Používá se u obtíží spojených s nadměrnou plynatostí (plynatost, nadýmání, nadměrné polykání vzduchu, tlak v podbřišku), na doporučení lékaře dále při přípravě na vyšetření ultrazvukem (sonografie), rentgenové vyšetření, endoskopii. Vhodný pro děti od 6let věku, dospívající, dospělé a těhotné a kojící ženy. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Při obtížích způsobených nadměrnou plynatostí užívají děti od 6 let věku, dospívající a dospělí 2 tobolky 3 - 4 × denně. Tobolky se užívají během  jídla nebo po jídle, v případě potřeby také před spaním. Délka léčby závisí na obtížích, přípravek je možné užívat dlouhodobě. V ostatních případech (příprava na zobrazovací vyšetření apod.) určí dávkování lékař.

Těhotné a kojící ženy mohou přípravek užívat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že simetikon se v organismu nevstřebává, nijak nenarušuje trávicí pochody ani vstřebávání a je v nezměněné formě vylučován z těla.

Co obsahuje?

Jedna měkká tobolka obsahuje simethiconum 40 mg a dále pomocné látky: želatinu, glycerol 85%, methylparaben (E218), chinolinovou žluť (E104), oranžovou žluť (E110.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název ESPUMISAN 40MG CPS MOL 100
Kód SÚKL 57585
Farmakoterapeutická skupina Léčiva k terapii funkčních poruch trávicího taktu, silikony
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!