Popis produktu

Podrobný popis výrobku ESCAPELLE 1500MCG TBL NOB 1

Léčivý přípravek Escapelle obsahuje léčivou látku levonorgestrel, která patří do skupiny tzv. nouzové antikoncepce. Používá se jako nouzový prostředek (postkoitální kontraceptivum) k zabránění nechtěného otěhotnění do 72 hodin po nechráněném sexuálním (pohlavním) styku anebo po selhání použité metody kontracepce (např. kondom, pesar apod.). Při doporučeném dávkování přípravek pravděpodobně zabraňuje především ovulaci a oplodnění, jestliže ke styku došlo ještě před ovulací, kdy je pravděpodobnost početí nejvyšší. Pokud však již k oplodnění došlo, je přípravek neúčinný. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Tabletu užijte co nejdříve, nejlépe do 12 hodin, nejpozději však do 72 hodin po nechráněném pohlavním styku. Tabletu spolkněte a zapijte dostatečným množstvím tekutiny, nejlépe vody. Pokud by jste v průběhu 3 hodin po užití tablety zvracela, je třeba neprodleně užít jinou tabletu přípravku Escapelle. Přípravek můžete užít kdykoli v průběhu menstruačního cyklu, pokud již menstruace není opožděná. Po užití nouzové antikoncepce se doporučuje používat lokální bariérovou metodu (např. kondom, cervikální pesar, spermicidy, poševní esar) až do začátku dalšího menstruačního cyklu. Pokud užíváte hormonální antikoncepci, pokračujte v jejím užívání dle rozpisu i po užití přípravku Escapelle.

Přípravek není určen pro děti v preburtálním věku (před pubertou). Těhotné ženy nesmí přípravek užívat. Kojící ženy mohou přípravek užít pouze v nezbytně nutném případě a to pokud možno bezprostředně po kojení a kojení je poté potřeba přerušit na dobu následujících minimálně 8 hodin.

Dále by Vás mohlo zajímat, že po užití přípravku Escapelle se může objevit bolest hlavy bolest hlavy až závrať, nevolnost, průjem, zvracení, bolest v podbřišku, krvácení mimo mentruaci, únava. Pravidelnost krvácení může být přechodně lehce narušena, může se objevit dříve nebo o několik dnů později. Pokud by se menstruace opozdila o více než 5 dnínebo se nedostaví v první následující pauze po dobrání hormonální antikoncepce, je nutné vyloučit těhotenství!

Co obsahuje?

Jedna tableta obsahuje levonorgestrelum 1500 µg (mikrogramů) a dále pomocné látky: kukuřičný škrob, bramborový škrob, koloidní bezvodý oxid křemičitý, magnesium-stearát, mastek,  monohydrát laktosy (142,5 mg).

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název ESCAPELLE 1,5MG TBL NOB 1
Kód SÚKL 49417
Farmakoterapeutická skupina Sexuální hormony a modulátory genitálního systému, nouzová kontracepce
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!