Popis produktu

Podrobný popis výrobku ENTEROL 250MG POR PLV SUS 10

Léčivý přípravek Enterol obsahuje probiotické kvasinky Saccharomyces boulardii, které prochází trávicím traktem a působí zde svým biologickým účinkem bez toho, aniž aby jej osidlovaly. Potlačují účinek určitých nežádoucích (patogenních) mikroorganismů a/ nebo jejich toxinů, které jsou zodpovědné za průjmová onemocnění (zejména Clostridium difficile a Vibria cholerae). Enterol se používá k podpůrné léčbě akutního infekčního průjmu u dětí i dospělých, k prevenci kojeneckých průjmů, k podpůrné léčbě syndromu dráždivého tračníku, k léčbě a prevenci průjmů způsobených antibiotiky a rovněž k léčbě i prevenci zánětu tlustého střeva (kolitida). Určeno pro dospělé a děti od 3 let věku. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Dospělí, dospívající a děti od 4 let: 1 – 2 sáčky 1 – 2 × denně, ráno a večer
Děti od 3 – 4 let: 1 – 2 sáčky denně

Obsah sáčku smíchejte s vodou, potravinou či oblíbeným nápojem. Nesmí se míchat s velmi studeným nebo velmi teplým nápojem nebo potravou! Nesmí se míchat s alkoholem!

Těhotné a kojící ženy by přípravek neměly užívat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek Enterol sáčky obsahuje syntetické aroma, proto je vhodnější podávat dětem do 3 let věku Enterol tobolky. Přípravek obsahuje laktosu a fruktosu a není proto vhodný pro pacienty s poruchami vstřebávání a přeměny některých cukrů (galaktóza, nedostatek enzymu laktázy). Přípravek nesmí užívat kriticky nemocní pacienti nebo pacienti s vážně narušenou imunitou.

Co obsahuje?

Jeden sáček obsahuje Saccharomyces boulardii siccatus 250 mg (odpovídá minimálně 1×109 životaschopných buněk) a dále pomocné látky: monohydrát laktosy, fruktosu, koloidní bezvodý oxid křemičitý, ovocné aroma.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název ENTEROL 250MG POR PLV SUS 10
Kód SÚKL 10504
Farmakoterapeutická skupina Protiprůjmové mikroorganismy, Saccharomyces boulardii
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!