Popis produktu

Podrobný popis výrobku ENTEROL 250MG CPS DUR 10

Léčivý přípravek Enterol obsahuje probiotické kvasinky Saccharomyces boulardii, které prochází trávicím traktem a působí zde svým biologickým účinkem bez toho, aniž aby jej osidlovaly. Potlačují účinek určitých nežádoucích (patogenních) mikroorganismů a/ nebo jejich toxinů, které jsou zodpovědné za průjmová onemocnění (zejména Clostridium difficile a Vibria cholerae). Enterol se používá k podpůrné léčbě akutního infekčního průjmu u dětí i dospělých, k prevenci kojeneckých průjmů, k podpůrné léčbě syndromu dráždivého tračníku, k léčbě a prevenci průjmů způsobených antibiotiky a rovněž k léčbě i prevenci zánětu tlustého střeva (kolitida). Určeno pro dospělé, děti i kojence. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

dospělí a děti od 4 let: 1 – 2 tobolky 1 – 2 × denně, ráno a večer
děti do 4 let: 1 – 2 tobolky denně

Tobolku spolkněte celou a zapijte dostatečným množstvím tekutiny. Při podání kojencům a dětem do 3 let tobolky otevřete a jejich obsah smíchejte s vodou, oblíbeným nápojem, potravou nebo s potravou v kojenecké lahvi. Obsah tobolky můžete smíchat s tekutinou nebo potravou i u pacientů, kteří mají problémy s polykáním celých tobolek. Přípravek se nesmí zapíjet ani míchat s velmi studeným nebo velmi teplým nápojem nebo potravou! Nesmí se míchat s alkoholem! 

Těhotné a kojící ženy by přípravek neměly užívat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že tento léčivý přípravek obsahuje laktosu a není proto vhodný pro pacienty s poruchami vstřebávání a přeměny některých cukrů (galaktóza, nedostatek enzymu laktázy). Přípravek nesmí užívat kriticky nemocní pacienti nebo pacienti s vážně narušenou imunitou.

Co obsahuje?

Jedna tvrdá tobolka obsahuje Saccharomyces boulardii CNCM I-745 siccatus 250,0 mg (odpovídá minimálně 1×109 životaschopných buněk) a dále pomocné látky: monohydrát laktosy, magnesium-stearát, želatinu, oxid titaničitý.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název ENTEROL 250MG CPS DUR 10
Kód SÚKL 10502
Farmakoterapeutická skupina Protiprůjmové mikroorganismy, Saccharomyces boulardii
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!