Popis produktu

Podrobný popis výrobku ELLAONE 30MG TBL FLM 1 II

Léčivý přípravek EllaOne obsahuje léčivou látku ulipristal, která patří do skupiny tzv. nouzové antikoncepce. Používá se jako nouzový prostředek (postkoitální kontraceptivum) k zabránění nechtěného otěhotnění během 120 hodin (5 dní) po nechráněném sexuálním (pohlavním) styku anebo po selhání použité metody kontracepce (např. kondom, pesar apod.). Při doporučeném dávkování přípravek zabraňuje nebo oddaluje ovulaci. Pokud je přípravek užit před předpokládanou ovulací, kdy je pravděpodobnost početí nejvyšší, je schopen odložit prasknutí folikulu a uvolnění zralého vajíčka až o 5 dní. Pokud však již k oplodnění došlo, přípravek těhotenství nepřeruší. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Tabletu užijte co nejdříve, ale ne později než 120 hodin (5 dní) po nechráněném pohlavním styku. Tabletu spolkněte spolu s jídlem nebo bez jídla a zapijte dostatečným množstvím tekutiny, nejlépe vody. Pokud by jste v průběhu 3 hodin po užití tablety zvracela, je třeba neprodleně užít jinou tabletu přípravku EllaOne. Přípravek můžete užít kdykoli v průběhu menstruačního cyklu. Pokud je však menstruace zpožděná nebo jsou přítomny příznaky těhotenství, je nutné před užitím tablety nejprve vyloučit těhotenství. Po užití nouzové antikoncepce se doporučuje používat lokální bariérovou metodu (např. kondom, cervikální pesar, spermicidy, poševní esar) až do začátku dalšího menstruačního cyklu. Pokud užíváte hormonální antikoncepci, pokračujte v jejím užívání dle rozpisu i po užití přípravku EllaOne, avšak až do začátku dalšího menstruačního cyklu používejte také lokální bariérovou ochranu.

Přípravek EllaOne je vhodný pro každou ženu v plodném věku, včetně dospívajících. Přípravek není určen pro děti v preburtálním věku (před pubertou). Těhotné ženy nesmí přípravek užívat. Kojící ženy mohou přípravek užít pouze v nezbytně nutném případě a poté se doporučuje kojení přerušit na dobu 1 týdne (7 dní).

Dále by Vás mohlo zajímat, že po užití přípravku EllaOne se může objevit bolest hlavy až závrať, nevolnost, průjem, zvracení, bolest v podbřišku, bolest zad, citlivost prsou, únava, změny nálad. Pravidelnost krvácení může být přechodně lehce narušena, může se objevit dříve nebo o několik dnů později. Pokud by se menstruace opozdila o více než 7 dní nebo se nedostaví v první následující pauze po dobrání hormonální antikoncepce, je nutné vyloučit těhotenství! Nedoporučuje se současné (souběžné) užití přípravku EllaOne a přípravku obsahujícího levonorgestrel (Postinor-2, Afternor, Escapelle, Nulsara).

Co obsahuje?

Jedna tableta obsahuje ulipristali acetas 30 mg a dále pomocné látky: monohydrát laktosy (237mg), povidon, sodnou sůl kroskarmelosy, magnesium-stearát.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název ELLAONE 30MG TBL FLM 1 II
Kód SÚKL 222635
Farmakoterapeutická skupina Pohlavní hormony a modulátory genitálního systému, postkoitální antikoncepce
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!