Popis produktu

Podrobný popis výrobku EGIANTI 0,75MG TBL NOB 2

Léčivý přípravek Egianti obsahuje léčivou látku levonorgestrel, která patří do skupiny tzv. nouzové antikoncepce. Používá se jako nouzový prostředek (postkoitální kontraceptivum) k zabránění nechtěného otěhotnění do 72 hodin po nechráněném sexuálním (pohlavním) styku anebo po selhání použité metody kontracepce (např. kondom, pesar apod.). Při doporučeném dávkování přípravek pravděpodobně zabraňuje především ovulaci a oplodnění, jestliže ke styku došlo ještě před ovulací, kdy je pravděpodobnost početí nejvyšší. Pokud však již k oplodnění došlo, je přípravek neúčinný. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Užijte obě tablety současně a to co nejdříve, nejlépe do 12 hodin, nejpozději však do 72 hodin po nechráněném pohlavním styku nebo selhání antikoncepční metody. Tablety spolkněte a zapijte dostatečným množstvím tekutiny, nejlépe vody. Pokud by jste v průběhu 3 hodin po užití tablet zvracela, je třeba neprodleně užít jiné 2 tablety přípravku Egianti. Přípravek můžete užít kdykoli v průběhu menstruačního cyklu, pokud již menstruace není opožděná. Po užití nouzové antikoncepce se doporučuje používat lokální bariérovou metodu (např. kondom, cervikální pesar, spermicidy, poševní esar) až do začátku dalšího menstruačního cyklu. Pokud užíváte hormonální antikoncepci, pokračujte v jejím užívání dle rozpisu i po užití přípravku Egianti.

Přípravek není určen pro děti v preburtálním věku (před pubertou). Těhotné ženy nesmí přípravek užívat. Kojící ženy mohou přípravek užít pouze v nezbytně nutném případě a to pokud možno bezprostředně po kojení a kojení je poté potřeba přerušit na dobu následujících minimálně 8 hodin.

Dále by Vás mohlo zajímat, že po užití přípravku Egianti se může objevit bolest hlavy bolest hlavy až závrať, nevolnost, průjem, zvracení, bolest v podbřišku, krvácení mimo mentruaci, únava. Pravidelnost krvácení může být přechodně lehce narušena, může se objevit dříve nebo o několik dnů později. Pokud by se menstruace opozdila o více než 5 dní nebo se nedostaví v první následující pauze po dobrání hormonální antikoncepce, je nutné vyloučit těhotenství!

Co obsahuje?

Jedna tableta obsahuje levonorgestrelum 750 µg (mikrogramů) a dále pomocné látky: mikrokrystalickou celulosu, monohydrát laktosy (44 mg), poloxamer 188, sodnou sůl kroskarmelosy, magnesium-stearát.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název EGIANTI 0,75MG TBL NOB 2
Kód SÚKL 189489
Farmakoterapeutická skupina Pohlavní hormony a modulátory genitálního systému, postkoitální antikoncepce
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!