Popis produktu

Podrobný popis výrobku DOLGIT 50MG/G CRM 150G

Přípravek Dolgit krém obsahuje účinnou látku ibuprofen, která působí proti bolesti a zánětu. Krém je rychle absorbován kůží a k jeho účinku dochází již za půl hodiny po nanesení.

Jak ho používat?

Aplikujte 3–4× denně v časových odstupech 3–4 hodiny na postižené místo 4–10 cm dlouhý proužek krému a pečlivě vetřete. Průnik krému přes kůži můžete podpořit použitím okluzivního obvazu. Bez porady s lékařem nepoužívejte déle než 2 týdny.

Dále by Vás mohlo zajímat, že krém Dolgit se nesmí aplikovat na poraněnou kůži a sliznice. Přípravek se nesmí používat ve třetím trimestru těhotenství, v prvním a druhém trimestru těhotenství a při kojení se poraďte s lékařem. 

Co obsahuje?

Ibuprofenum 5 g ve 100 g krému. Dále pomocné látky střední nasycené triacylglyceroly, glycerol-monostearát, makrogol-30-stearát, makrogol-100-stearát, propylenglykol, sodnou sůl methylparabenu, čištěnou vodu, xanthanovou klovatinu,
levandulovou silici, silici květu citroníku pomerančového hořkého. 

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název DOLGIT 50MG/G CRM 150G
Kód SÚKL 125266
Farmakoterapeutická skupina Nesteroidní protizánětlivá léčiva k lokální aplikaci
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!