Popis produktu

Podrobný popis výrobku DOLGIT 50MG/G GEL 50G

Přípravek Dolgit gel obsahuje účinnou látku ibuprofen, která působí proti bolesti a zánětu. Gel je rychle absorbován kůží a k jeho účinku dochází již za půl hodiny po nanesení.

Jak ho používat?

Aplikujte 3–4× denně v časových odstupech 3–4 hodiny na postižené místo 4–10 cm dlouhý proužek gelu a pečlivě vetřete. Průnik gelu přes kůži můžete podpořit použitím okluzivního obvazu. Bez porady s lékařem nepoužívejte déle než 2 týdny.

Dále by Vás mohlo zajímat, že gel Dolgit se nesmí aplikovat na poraněnou kůži a sliznice. Přípravek se nesmí používat ve třetím trimestru těhotenství, v prvním a druhém trimestru těhotenství a při kojení se poraďte s lékařem. 

Co obsahuje?

Ibuprofenum 5 g ve 100 g gelu. Dále pomocné látky isopropylalkohol, střední nasycené triacylglyceroly, isopropylidenglycerol, poloxamer, čištěnou vodu, levandulovou silici, silici květů citroníku hořkého.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název DOLGIT 50MG/G GEL 50G
Kód SÚKL 57542
Farmakoterapeutická skupina Nesteroidní antirevmatikum, antiflogistikum
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!