Popis produktu

Podrobný popis výrobku Diky 4% drm spr sol 25g Apotek

Léčivý přípravek Diky 4% obsahuje účinnou látku diklofenak, který patří do skupiny tzv. nesteroidních antiflogistik neboli protizánětlivých látek. Přípravek se používá k místní léčbě akutní bolesti a otoků postihujících malé nebo středně velké klouby a okolní tkáně. Díky formě spreje se snadno aplikuje a dávkuje. Čtěte pozorně příbalový leták!

Pro koho je určen: dospělí, dospívající od 14 let věku

Jak ho používat? 

Dostatečné množství roztoku nanášejte 3 × denně na kůži postižené oblasti. Přípravek jemně vmasíruje do kůže. V závislosti na velikosti léčené plochy by mělo být aplikováno 4 – 5 střiků pumpičky. Maximální denní dávka je 15 střiků pumpičky. Po každé aplikaci si dobře umyjte ruce, pokud nejsou léčenou oblastí. Po aplikaci počkejte několik minut na zaschnutí, teprve poté se oblékejte či obvazujte postižené místo. Léčba by měla být přerušena, když symptomy (bolest a otok) ustoupí. Léčba by neměla pokračovat déle než 7 – 8 dnů bez lékařské kontroly. Pokud se během 3 dnů nedostaví zlepšení, poraďte se s lékařem.

Přípravek není určen pro děti do 14 let věku.

Těhotenství, kojení:

  • Ženy v prvním a druhém trimestru těhotenství nesmí přípravek používat, pokud to není zcela nezbytné. V takovém případě musí být dávka co nejnižší a doba léčby co nejkratší.
  • Těhotné ženy ve třetím trimestru nesmí přípravek používat (kontraindikace).
  • Kojící ženy mohou přípravek používat pouze na doporučení zdravotníka. V takovém případě se přípravek nesmí nanášet na oblast prsou kojících žen nebo na rozsáhlé oblasti kůže a nesmí se používat dlouhodobě.

Upozornění:

  • Přípravek se nesmí používat v případě přecitlivělosti na diclofenac, kyselinu salicylovou nebo na jiná nesteroidní antiflogistika (NSAIDs), arašídy, sóju nebo na kteroukoli pomocnou látku.
  • Pacienti s astmatem nebo s rizikem vzniku astmatického záchvatu či jiné reakce vyvolané kyseliou salicylovou nebo jinými nesteroidními protizánětlivými přípravky (NSAID) nesmí přípravek používat.
  • Určeno pouze pro zevní použití – nesmí se užívat vnitřně.
  • Aplikujte pouze na zdravou a neporušenou kůži bez otevřených ran a poranění.
  • Plochy pokožky ošetřené přípravkem Diky 4% nevystavujte nadměrnému slunečnímu záření.
  • Přípravek se nesmí dostat do očí nebo na sliznice.
  • Pokud se během používání přípravku objeví vyrážka, přípravek již dále nepoužívejte.

Co obsahuje? 

Jeden gram roztoku (1 g) obsahuje diclofenacum natricum 40 mg a dále pomocné látky: isopropylalkohol, sójový lecithin 100 g/gram roztoku (pomocná látka se známým účinkem), bezvodý ethanol, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát dinatrium-edetátu, propylenglykol (E1520) 150 mg/gram roztoku (pomocná látka se známým účinkem), silice máty peprné, askorbyl-palmitát, kyselinu chlorovodíkovou 10% (m/m) k úpravě pH, roztok hydroxidu sodného10% (m/m) k úpravě pH, čištěnou vodu.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název
Kód SÚKL 169567
Farmakoterapeutická skupina Nesteroidní protizánětlivá léčiva k lokální aplikaci
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!