Ušetříte 85 Kč
Popis produktu

Podrobný popis výrobku Diky 4% drm spr sol 25g Apotek

Léčivý přípravek Diky 4% obsahuje účinnou látku diklofenak, který patří do skupiny tzv. nesteroidních antiflogistik neboli protizánětlivých látek. Přípravek se používá k místní léčbě akutní bolesti a otoků postihujících malé nebo středně velké klouby a okolní tkáně. Díky formě spreje se snadno aplikuje a dávkuje. Přípravek není určený pro osoby mladší 14 let.

Jak ho používat? 

Dostatečné množství roztoku nanášejte 3x denně na kůži postižené oblasti. Přípravek jemně vmasíruje do kůže. V závislosti na velikosti léčené plochy by mělo být aplikováno 4-5 střiků pumpičky. Maximální denní dávka je 15 střiků pumpičky. Po každé aplikaci si dobře umyjte ruce, pokud nejsou léčenou oblastí. Po aplikaci počkejte několik minut na zaschnutí, a teprve poté se oblékejte či obvazujte postižené místo. Léčba by měla být přerušena, když symptomy (bolest a otok) ustoupí. Léčba by neměla pokračovat déle než 7-8 dnů bez lékařské kontroly. Pokud se během 3 dnů nedostaví zlepšení, poraďte se s lékařem.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek Diky 4% není určený pro ženy v posledních třech měsících těhotenství, v prvních šesti měsících a při kojení je třeba poradit se o používání přípravku s lékařem. Konzultace s lékařem je nutná také v případě, že trpíte jiným onemocněním, například astmatem. Při používání přípravku se nevystavujte nadměrnému vystavování slunečnímu záření, mohlo by dojít k fotosenzitivní reakci. 

Co obsahuje? 

Diclofenacum natricum (diklofenak sodný) 4% (m/m). Dále pomocné látky isopropylalkohol, sójový lecithin, bezvodý ethanol, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát dinatrium-edetátu, propylenglykol (E1520), silici máty peprné, askorbyl-palmitát, kyselinu chlorovodíkovou 10% (m/m) nebo roztok hydroxidu sodného 10% (m/m) (k úpravě pH) a čištěnou vodu.

Důležité informace

Doplňující informace
SÚKL název
Kód SÚKL 169567
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!