Popis produktu

Podrobný popis výrobku CONDROSULF 400MG CPS DUR 60

Lék Condrosulf 400 obsahuje látku chondroitinsulfát, který  je jednou z hlavních složek mezibuněčné hmoty kloubní chrupavky a jehož charakteristickou vlastností je významná schopnost vázat vodu. Zabezpečuje tím mechanické a elastické vlastnosti chrupavky. Při postupující artróze dochází ke snižování obsahu této látky v chrupavce a následkem toho se snižuje schopnost vázat vodu a dochází k postupné degeneraci chrupavky a zhoršení funkce kloubu. Chondroitinsulfát dále snižuje aktivitu enzymů, které poškozují chrupavku, zvyšuje obnovu chrupavky a zlepšuje její mechanicko-elastické vlastnosti. Osteoartróza je onemocnění, které způsobuje bolesti kloubů. Typickým příznakem artrózy kolene je bolest při chůzi, nebo naopak ztuhlost kloubu po období klidu. U artrózy kyčlí se dále zhoršuje např. chůze po schodech nebo schopnost ohnout se. 

Jak ho brát?

Po dobu prvních 2 týdnů užívejte 2x denně 2 tobolky, jedná se o tzv. zahajovací léčbu. Po dobu dalších 2 až 3 měsíců berte 1x denně 2 tobolky. Po ukončení této kúry se doporučuje  udělat 3 měsíční období bez léčby a poté případně kúru zopakujte. Condrosulf 400 můžete užívat před, během nebo po jídle s dostatečným množstvím tekutiny. Máte-li citlivý žaludek, užívejte po jídle. Tobolky polykejte nerozkousané.

Dále by Vás mohlo zajímat, že Condrosulf 400 je určen pouze pro dospělé. 

Co obsahuje? 

Jedna tvrdá tobolka obsahuje 400 mg chondroitini natrii sulfas. Dále pomocné látky želatinu, oxid titaničitý (E 171), idigokarmín (E 132), chinolínovou žluť (E 104) a magnesium-stearát (E 470 B).

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název CONDROSULF 400MG CPS DUR 60
Kód SÚKL 14817
Farmakoterapeutická skupina Jiná nesteroidní protizánětlivá a protirevmatická léčiva
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!