Popis produktu

Podrobný popis výrobku COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE 1000MG/10MG/70MG POR PLV SOL SCC 14 II

Léčivý přípravek Coldrex MaxGrip Lesní ovoce obsahuje kombinaci dvou léčivých látek, paracetamolu a fenylefrinu, navíc je obohacen o vitamin C. Paracetamol odstraňuje bolest v krku, hlavy, svalů i kloubů a snižuje horečku, fenylefrin uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny, a usnadňuje tak dýchání. Vitamin C podporuje činnost imunitního systému. Coldrex MaxGrip se používá k odstranění příznaků chřipky a nachlazení, které doprovází horečka, bolesti hlavy, bolesti v krku, bolesti kloubů a svalů, ucpaný nos či zánět vedlejších nosních dutin. Pokud netrpíte ucpaným nosem nebo zánětem vedlejších nosních dutin, neměli byste tento přípravek užívat. Čtěte pozorně příbalový leták!

Vhodné pro: dospělé (včetně starších osob) s tělesnou hmotností větší než 65 kg.  

Jak ho užívat?

Dospělí (včetně starších osob) s tělesnou hmotností nad 65 kg užívají 1 sáček každých 4–6 hodin podle potřeby, maximálně však 4 sáčky během 24 hodin. Mezi jednotlivými dávkami dodržujte rozestup nejméně 4 hodiny. Vysypte obsah sáčku do sklenice, přelijte horkou vodou a míchejte, dokud se prášek nerozpustí. V případě potřeby přidejte studenou vodu, podle chuti můžete přisladit medem nebo cukrem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů. Po dobu léčby přípravkem Coldrex MaxGrip se nesmí pít alkoholické nápoje!

Přípravek není určen pro děti a dospívající. Těhotné a kojící ženy by přípravek neměly užívat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek může u některých pacientů vyvolat závratě. Pokud se závratě vyskytnou, pacient by neměl řídit vozidlo nebo obsluhovat stroje. Přípravek obsahuje sacharózu a aspartam (zdroj fenylalaninu). Pokud trpíte jinými onemocněními, např. vysokým krevním tlakem, onemocněním srdce, jater nebo ledvin, cukrovkou, astmatem, chudokrevností nebo užíváte jiné léky, konzultujte užívání přípravku s lékařem. Přípravek Coldrex Maxgrip je určený pouze pro pacienty, kteří mají příznaky chřipky nebo nachlazení doprovázené ucpaným nosem. Pokud nemáte ucpaný nos, přípravek neužívejte. Neužívejte současně jiné přípravky na chřipku a nachlazení s obsahem paracetamolu a fenylefrinu, například ve formě nosních kapek nebo spreje.

Co obsahuje?

Jeden sáček obsahuje paracetamolum 1000 mg, phenylephrini hydrochloridum 10 mg, acidum ascorbicum (vitamin C) 70 mg a dále pomocné látky: sacharosu, natrium-citrát, kyselinu vinnou, aspartam (E 951), ovocné aroma v prášku (obsahuje sacharosu, maltodextrin,oxidovaný kukuřičný škrob, rostlinný olej), barva E 122/110/142 (obsahuje oranžovou žluť E 110, azorubin E 122, zeleň S E 142).

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE 1000MG/10MG/70MG POR PLV SOL SCC 14 II
Kód SÚKL 241264
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!