Popis produktu

Podrobný popis výrobku COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE 1000MG/10MG/70MG POR PLV SOL SCC 10 II

Léčivý přípravek Coldrex Maxgrip obsahuje zvýšenou dávku paracetamolu, který odstraňuje bolesti v krku, bolesti hlavy, svalů i kloubů a snižuje horečku. Dále obsahuje fenylefrin, který snižuje zduření nosní sliznice, uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny, a usnadňuje tak dýchání. V horkém nápoji Coldrex Maxgrip je též obsažen vitamín C, který v počátečním stadiu chřipky a nachlazení tělu často chybí a je třeba jej doplnit. Přípravek Coldrex Maxgrip je vhodný pro dospělé a dospívající od 15 let s hmotností nad 65 kg. 

Jak ho brát?

Užívejte 1 sáček každých 4–6 hodin, maximálně však 4 sáčky denně. Vysypte obsah sáčku do sklenice, přelijte horkou vodou a míchejte, dokud se prášek nerozpustí. V případě potřeby přidejte studenou vodu, podle chuti můžete přisladit medem nebo cukrem a vypijte. Přípravek užívejte bez konzultace s lékařem maximálně 7 dnů. Pokud nedojde do 3 dnů ke zlepšení příznaků (horečka, bolest) nebo se naopak obtíže zhorší, vyskytnou se nové příznaky nebo neobvyklé reakce, poraďte se o další léčbě s lékařem.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek Coldrex Maxgrip nesmí užívat těhotné a kojíc ženy. Pokud trpíte jinými onemocněními, např. máte vysoký krevní tlak, onemocnění srdce, jater nebo ledvin, trpíte cukrovkou, astmatem, chudokrevností nebo užíváte jiné léky, konzultujte užívání přípravku s lékařem. Přípravek Coldrex Maxgrip je určený pouze pro pacienty, kteří mají příznaky chřipky nebo nachlazení doprovázené ucpaným nosem. Pokud nemáte ucpaný nos, přípravek neužívejte.

Co obsahuje?

Paracetamolum 1000 mg, phenylephrini hydrochloridum 10 mg, acidum ascorbicum (vitamín C) 40 mg v jednom sáčku. Dále pomocné látky sacharózu, natrium-citrát, kyselinu vinnou, aspartam, ovocné aroma v prášku (obsahuje sacharosu, maltodextrin, oxidovaný kukuřičný škrob, rostlinný olej), oranžovou žluť (E 110), azorubin (E 122), zeleň S (E 142).

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE 1000MG/10MG/70MG POR PLV SOL SCC 10 II
Kód SÚKL 172760
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!