Popis produktu

Podrobný popis výrobku COLDREX JUNIOR CITRON 300MG/5MG/20MG POR PLV SOL SCC 10

Léčivý přípravek Coldrex obsahuje paracetamol, který odstraňuje bolesti v krku, bolesti hlavy, svalů i kloubů a snižuje horečku. Dále obsahuje fenylefrin, který snižuje zduření nosní sliznice, uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny, a usnadňuje tak dýchání. V horkém nápoji Coldrex je též obsažen vitamín C, který v počátečním stadiu chřipky a nachlazení tělu často chybí a je třeba jej doplnit. 

Jak ho brát?

Dítěti ve veku 6–12 let podávejte 1 sáček každých 4–6 hodin, maximálně však 4 sáčky denně. Vysypte obsah sáčku do sklenice, přelijte horkou vodou a míchejte, dokud se prášek nerozpustí. V případě potřeby přidejte studenou vodu, podle chuti můžete přisladit medem nebo cukrem. Pokud nedojde do 3 dnů ke zlepšení příznaků (horečka, bolest) nebo se naopak obtíže zhorší, vyskytnou se nové příznaky nebo neobvyklé reakce, poraďte se o další léčbě s lékařem.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek Coldrex nesmí užívat těhotné a kojíc ženy. Pokud vaše dítě trpí jinými onemocněními, např. vysokým krevním tlakem, onemocněním srdce, jater nebo ledvin, cukrovkou, astmatem, chudokrevností nebo užívá jiné léky, konzultujte užívání přípravku s lékařem. Přípravek Coldrex Junior je určený pouze pro pacienty, kteří mají příznaky chřipky nebo nachlazení doprovázené ucpaným nosem. Pokud vaše dítě nemá ucpaný nos, přípravek mu nepodávejte.

Co obsahuje?

Paracetamolum 300 mg, phenylephrini hydrochloridum 5 mg, acidum ascorbicum (vitamín C) 20 mg v jednom sáčku. Dále pomocné látky kyselinu citronovou, sacharózu, dihydrátnatrium-citrátu, sušený kukuřičný škrob, citronové aroma (přírodní a přírodně identické aromatické látky, kukuřičný maltodextrin, oxidovaný kukuřičný škrob, butylhydroxyanisol), natrium-cyklamát, sodnou sůl sacharinu, kurkumin (E100) a koloidní bezvodý oxid křemičitý.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název COLDREX JUNIOR CITRON 300MG/5MG/20MG POR PLV SOL SCC 10 I
Kód SÚKL 209726
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!