Popis produktu

Podrobný popis výrobku CLOTRIMAZOL AL 200MG VAG TBL NOB 3

Léčivý přípravek Clotrimazol AL 200 obsahuje léčivou látku klotrimazol, která patří do skupiny léčiv proti plísňovým a kvasinkovým onemocněním, tzv. antimykotik. Používá se k léčbě gynekologických zánětů způsobených houbovitými mikroorganizmy, kvasinkami, plísněmi (především rodu Candida) a bakteriemi citlivými na klotrimazol. Mezi nejčastější gynekologické záněty patří tzv. kandidóza způsobená kvasinkou rodu Candida, jejíž nejobvyklejší příznaky jsou svědění, pálení, zarudnutí, zduření a bolestivost v oblasti pochvy a vulvy, většinou provázené bělavým, hrudkovitým výtokem bez zápachu. Clotrimazol AL 200 likviduje původce infekce, čímž ulevuje od těchto nepříjemných projevů. Určeno pro dospělé ženy a dívky od 12 let věku. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak je používat?

Tři po sobě následující dny zaveďte 1 × denně večer 1 vaginální tabletu hluboko do pochvy. Tabletu zaveďte pomocí aplikátoru co nejhlouběji do pochvy, nejlépe v poloze vleže na zádech s mírně pokrčenýma nohama. Léčba by neměla být prováděna během menstruace a měla by být vždy dokončena před jejím začátkem. Obvykle je dostačující třídenní léčba, v případě potřeby je však možné léčbu zopakovat. Pokud jsou infekcí zasaženy i zevní partie, je nutné léčbu doplnit o použití krému. Pro zabránění opětovné infekce (reinfekce) by měl být současně přeléčen také sexuální partner (např. přípravkem Clotrimazol AL 1% krém). Během léčby je nutné se vyhnout vaginálnímu styku, aby nebyl případně nakažen také sexuální partner.

Přípravek není určen pro dívky do 12 let věku. Těhotné ženy v období 1. trimestru a během kojení by přípravek používat neměly. Pokud je potřeba v průběhu těhotenství léčbu provádět, měl by přípravek aplikovat lékař bez použití aplikátoru.

Dále by Vás mohlo zajímat, že během léčby se nesmí používat tampony, intravaginální výplachy, spermicidní nebo jiné produkty. Přípravek může po dobu používání snížit bezpečnost a účinnost některých antikoncepčních metod, např. pesarů nebo kondomů.

Co obsahuje?

Jedna vaginální tableta obsahuje clotrimazolum 200 mg a dále pomocné látky: monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, hydrogenuhličitan sodný, polysorbát 80, magnesium-stearát, koloidní bezvodý oxid křemičitý, kyselinu stearovou 95 %, kyselinu adipovou.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název CLOTRIMAZOL AL 200MG VAG TBL NOB 3
Kód SÚKL 58654
Farmakoterapeutická skupina Antiinfektiva a antiseptika, kromě kombinací s kortikosteroidy, imidazolové deriváty, klotrimazol
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!