Popis produktu

Podrobný popis výrobku Chytré miminko superfolin 2 MAMA tbl.60+cps.60

Správná výživa matky je během těhotenství velmi důležitá. Podporuje bezproblémový průběh těhotenství, zdravý a správný vývoj miminka, ale i matky. Doplněk stravy Chytré Miminko Superfolin 2 s unikátní kombinací kyseliny dokosahexaenové (DHA), kyseliny listové, Quatrefolic, vitaminů a jódu je určen pro ženy od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení. Kyselina listová je vitamin ze skupiny vitaminů B, v organismu nepostradatelná pro dělení buněk, krvetvorbu a přispívá k růstu zárodečných tkání. Nízká hladina folátu u těhotných žen zvyšuje riziko vzniku vad neurální trubice u vyvíjejícího se plodu. DHA (kyselina dokosahexaenová) je omega-3 nenasycená mastná kyselina, která je nezbytná pro správný rozvoj mozku a oční sítnice plodu a následně miminka. Tohoto příznivého účinku se dosáhne při přísunu minimálně 250 mg denně. Dostatečný přísun vitaminu D3 v těhotenství je rovněž důležitý, neboť matka je jeho jediným zdrojem pro vyvíjející se plod. Podle průzkumů je navíc 30 - 50 % populace ohroženo jeho nedostatkem.

Jak ho užívat?

Užívejte 1× denně vždy společně 1 tabletu a 1 kapsli. Zapijte dostatečným množstvím tekutiny.

Dále by Vás mohlo zajímat, že kyselina listová se v organizmu musí nejprve přeměnit na svou aktivní formu, tzv. foláty. Řada lidí (až 50 % populace), však trpí sníženou aktivitou klíčového enzymu MTHFR (methylentetrahydrofolát reduktáz), který je za tuto přeměnu zodpovědný a jejich organismus si nedokáže přeměnit dostatečné množství kyseliny listové na aktivní folát. Proto obsahuje přípravek Chytré Miminko Superfolin 2 folát nejnovější 4. generace, Quatrefolic, který se již nemusí v organismu dále přeměňovat, ale je okamžitě k dispozici a bezpečně tak pokryje potřebu kyseliny listové i ženám se sníženou funkcí enzymu MTHFR.

Co obsahuje?

Kapsle – DHA (kyselina dokosahexaenová) 250 mg, EPA (kyselina eikosapantaenová) 55 mg
Tableta – Quatrefolic 600 µg (300 % RHP*), kyselinu listovou 400 μg (200 % RHP*), vitamin B12 3,5 μg (140 % RHP*), vitamin B2 1,6 mg (114 % RHP*), vitamin C 110 mg (138% RHP*), vitamin B6 1,9 mg (136 % RHP*), biotin 60 µg (120 % RHP*), kyselinu pantothenovou 6 mg (100% RHP*), jód 100 µg (67 % RHP*), vitamin E 13 mg ( 108 % RHP*), niacin 15 mg (94 % RHP*), vitamin D3 20 µg (400 % RHP*)

*RHP - referenční hodnota příjmu

Důležité informace

Druh přípravku Potraviny, Potravní doplňky, Doplňky stravy apod.
Doplňující informace
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!