Popis produktu

Podrobný popis výrobku

Doplněk stravy Chytré Miminko Methylfolát 2 s DHA obsahuje důležitou kombinaci kyseliny dokosahexaenové (DHA), kyseliny listové, methylfolátu, vitaminů a jódu pro podporu bezproblémového průběhu těhotenství a zdravý a správný vývoj miminka. Kyselina listová je vitamin ze skupiny vitaminů B. V organismu je nepostradatelná pro dělení buněk, krvetvorbu a přispívá k růstu zárodečných tkání. Nízká hladina folátu u těhotných žen zvyšuje riziko vzniku vad neurální trubice u vyvíjejícího se plodu. Kyselina dokosahexaenová (DHA) je omega-3 nenasycená kyselina, přispívá k udržení normální činnosti mozku a k udržení normálního stavu zraku (při dennímpříjmu 250 mg DHA do organizmu) a její příjem prostřednictvím vhodných doplňků stravy je proto důležitý. Vitaminy skupiny B podporují tvorbu červených krvinek, normální činnost imunitního systému, zachování normálního energetického metabolismu, přispívají k zachování normálních psychických a nervových funkcí a snižují míru únavy a vyčerpání. Jód má vliv na činnost štítné žlázy a tvorbu hormonů štítné žlázy. Vitamin D má vliv na vstřebávání a využití vápníku a fosforu z potravy, je důležitý pro podporu kostí a zubů, ale také udržení normální funkce imunitního systému a k činnosti svalů. Dostatečný přísun vitaminu D3 v těhotenství je důležitý, neboť matka je jeho jediným zdrojem pro plod. Vitamin E napomáhá k ochraně buněk a tkání před působením volných radikálů.

Jak ho užívat?

Užívejte společně 1 tabletu a 1 kapsli denně a zapijte vždy dostatečným množstvím tekutiny. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Přípravek není určen pro děti do 3 let věku.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek Chytré Miminko není náhradou dostatečné a pestré stravy matky, ale je jejím ideálním doplňkem.

Co obsahuje?

kapsle – Jedna kapsle obsahuje DHA (kyselina dokosahexaenová) 250mg, EPA (kyselina eikosapantaenová) 55mg.
tableta – Jedna tableta obsahuje kyselinu listovou 400 μg (200 % RHP*), methylfolát 400 µg (200 % RHP*), vitamin B12 3,5 µg (140 % RHP*), vitamin B2 1,6 mg (114 % RHP*), vitamin C 110 mg (138 % RHP*), vitamin B6 1,9 mg (136 % RHP*), biotin 60 µg (120 % RHP*), kyselinu pantothenovou 6 mg (100 % RHP*), jod 100 µg (67 % RHP*), vitamin E 13 mg (108 % RHP*), niacin 15 mg (94 % RHP*), vitamin D3 20 µg (400 % RHP*).

*RHP – referenční hodnoty příjmu

Důležité informace

Druh přípravku Doplněk stravy
Doplňující informace
SÚKL název
Kód SÚKL 0
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!