Sleva 10%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku CETALGEN 500MG/200MG TBL FLM 20 II

Léčivý přípravek Cetalgen obsahuje kombinaci léčivých látek paracetamolu a ibuprofenu, které patří do skupiny tzv. analgetik–antipyretik, léků tlumících bolest různého původu a horečku, která provází například nemoci z nachlazení. Bez porady s lékařem se přípravek používá k úlevě od středně silné bolesti, jako je bolest hlavy (nikoliv migréna), zad, zubů, menstruační bolest, revmatická a svalová bolest a rovněž ke zmírnění příznaků chřipky a akutního zánětu horních cest dýchacích a ke snížení horečky. Výhodou kombinovaného přípravku je silnější analgetický účinek než poskytuje samotný ibuprofen nebo paracetamol. Čtěte pozorně příbalový leták!

Pro koho je určen: dospělí od 18 let věku

Jak ho užívat?

Dospělí užívají dle potřeby 1 tabletu 1 – 3 × denně. Pokud dávka 1 tablety příznaky nezmírní, je možné dávkování zvýšit až na 2 tablety 1 – 3 × denně, maximálně však 6 tablet během 24 hodin. Mezi jednotlivými dávkami je nutné dodržovat rozestup alespoň 6 hodin. Tablety se užívají nejlépe s jídlem, celé, nerozkousané a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny.

Přípravek nesmí užívat děti a dospívající do 18 let věku.

Těhotné ženy by přípravek neměly užívat během prvních 6 měsíců těhotenství a během posledních 3 měsíců těhotenství jej nesmí užívat (užívání je kontraindikováno). Kojící ženy mohou přípravek užívat pouze krátkodobě a výhradně v doporučených dávkách.

Důležité upozornění:

– Přípravek Cetalgen se nesmí užívat současně s jínými přípravky obsahujícími paralen, ibuprofen nebo jinou protizánětlivou látku.
– Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 3 dny.
– Pokud se příznaky nezmírní nebo se naopak zhoršují, vyhledejte lékaře.
– Během léčby Cetalgenem se nesmí pít alkoholické nápoje.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek nesmí užívat osoby s přecitlivělostí na ibuprofen nebo paracetamol a dále pacienti s těžkým jaterním, ledvinovým nebo srdečnám selháním, poruchami krevní srážlivosti, vředy v zažívacím ústrojí nebo krvácením do trávicího traktu. 

Co obsahuje?

Jedna tableta obsahuje paracetamolum 500 mg a ibuprofenum 200 mg a dále pomocné látky: kukuřičný škrob, povidon (E 1201), sodnou sůl kroskarmelosy (E 468), mikrokrystalickou celulosu (E 460), koloidní bezvodý oxid křemičitý (E 551), glycerol-dibehenát (E 471), potahovou soustavu Opadry AMB II 88A180040 bílou, částečně hydrolyzovaný polyvinylalkohol, mastek, oxid titaničitý, glycerol monooktanodekanoát, natrium-lauryl-sulfát.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název CETALGEN 500MG/200MG TBL FLM 20 II
Kód SÚKL 239071
Farmakoterapeutická skupina Jiná analgetika a antipyretika; paracetamol, kombinace kromě psycholeptik
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!