Popis produktu

Podrobný popis výrobku Cemio Metric 806 DUO COMFORT Tonometr+dárek 2016

Tlakoměr Cemio Metric 806 DUO COMFORT se hodí pro každodenní domácí měření krevního tlaku. Díky jednoduchému ovládání jedním dotykem je ideální pro všechny uživatele bez rozdílu věku. Tlakoměr Cemio Metric 806 DUO COMFORT uchovává v paměti záznamy měření 4 osob. Na velkém dobře čitelném displeji se zobrazují hodnoty systolického a diastolického tlaku a puls. Cemio Metric 806 DUO COMFORT mohou používat i lidé s poruchami srdečního rytmu (arytmiemi).

Jak ho používat?

Nasaďte manžetu na paži, přibližně 1-2 cm nad loket, a dobře ji upevněte. Zapněte přístroj, nechte nafouknout manžetu a změřit krevní tlak. Výsledky měření se zobrazí na displeji. Měření provádějte dle potřeby, ideálně každý den ve stejnou dobu a za stejných podmínek. Alespoň 30 minut před měřením nejezte, necvičte a nekoupejte se, minimálně 5 minut před měřením seďte v klidu. Neprovádějte měření vestoje. Seďte v uvolněné poloze těla a držte paži v úrovni srdce. Během měření nemluvte a nehýbejte se. Během měření se nezdržujte v blízkosti přístrojů vydávajících silné elektromagnetické záření, jako jsou mobilní telefony nebo mikrovlnné trouby. Před dalším měřením vyčkejte alespoň 3 minuty.

Dále by Vás mohlo zajímat, že krevní tlak je síla, kterou krev působí na stěny tepen. Obvykle se měří v milimetrech rtuťového sloupce (mmHg). Systolický, někdy také horní, krevní tlak je maximální tlak proti cévním stěnám při každém srdečním stahu. V zápisu se jeho hodnota uvádí před lomítkem. Diastolický, někdy nazývaný dolní, tlak je tlak působící na cévní stěny v okamžiku, kdy je srdce uvolněné mezi dvěma stahy. V celkovém zápisu krevního tlaku se jeho hodnota uvádí za lomítkem. Optimální krevní tlak se pohybuje v hodnotách do 120/80 mmHg. Krevní tlak se u každého člověka během dne často mění. Pokud jsou výsledky měření krevního tlaku příliš vysoké, znamená to, že srdce je namáháno více, než by mělo být. Vysoký krevní tlak, neboli hypertenze, je závažné onemocnění, které může negativně ovlivnit kvalitu života. Hypertenzi a přidružená onemocnění lze dobře léčit, pokud je odhalena včas. K tomu je potřeba udržovat zdravý životní styl a pravidelně chodit k lékaři na kontrolu. Neznepokojujte se, pokud jste naměřili abnormální hodnoty krevního tlaku. Krevní tlak lze lépe individuálně vyhodnotit až po 2 až 3 měřeních, provedených vždy ve stejnou denní dobu delšího časového období. Pokud jsou Vaše výsledky stále abnormální, obraťte se na svého lékaře.

Důležité informace

Druh přípravku Zdravotnický prostředek
Doplňující informace
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!