Popis produktu

Podrobný popis výrobku CANESTEN GYN 6 DNÍ 0,01G/G VAG CRM 35G+APL

Vaginální krém Canesten Gyn 6 dní obsahuje léčivou látku klotrimazol, která patří do skupiny léčiv proti plísňovým a kvasinkovým onemocněním, tzv. antimykotik. Používá se k léčbě gynekologických zánětů způsobených houbovitými mikroorganizmy, kvasinkami a plísněmi, především rodu Candida. Navíc působí proti Trichomonas vaginalis a infekcím pochvy způsobeným grampozitivními mikroby, především streptokoky a stafylokoky a gramnegativními mikroby (Bacteroides, Gardnerella vaginalis). Mezi nejčastější gynekologické záněty patří tzv. kandidóza způsobená kvasinkou rodu Candida, jejíž nejobvyklejší příznaky jsou svědění, pálení, zarudnutí, zduření a bolestivost v oblasti pochvy a vulvy, většinou provázené bělavým, hrudkovitým výtokem bez zápachu. Přípravek mohou používat také muži, a to buď při přeléčení současně se svou partnerkou, nebo při zánětu žaludu. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho používat?

Přípravek se používá 6 následujících dní po sobě, obvykle 1 × denně, vždy večer. Naplňte aplikátor vaginálním krémem (5 g) a zaveďte jeho obsah co nejhlouběji do pochvy. Pro každou novou aplikaci použijte vždy nový aplikátor. Krém je vhodné sočasně nanášet také 2 – 3 × denně v tenké vrstvě na zevní intimní partie. Léčba by neměla být prováděna během menstruace a měla by být vždy dokončena před jejím začátkem. Pro zabránění opětovné infekce (reinfekce) by měl být současně přeléčen i sexuální partner. Muži by měli krém nanášet v tenké vrstvě 2 – 3 × denně na kůži předkožky a žaludu. Obvyklá doba léčby je 1 – 2 týdny.

Přípravek není určen pro děti do 12 let věku. Těhotné ženy v období 1. trimestru a během kojení by přípravek používat neměly. Pokud je potřeba v průběhu těhotenství léčbu provádět, měl by přípravek aplikovat lékař.

Dále by Vás mohlo zajímat, že během léčby se nesmí používat tampony, intravaginální výplachy, spermicidní nebo jiné produkty. Přípravek může po dobu používání snížit bezpečnost a účinnost některých antikoncepčních metod, např. pesarů nebo kondomů.

Co obsahuje?

Jeden gram vaginálního krému obsahuje clotrimazolum 10 mg a dále pomocné látky: benzylalkohol, cetylpalmitát, cetylstearylalkohol, čištěnou vodu, polysorbát 60, sorbitanstearát, oktyldodekanol.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název CANESTEN GYN 6 DNÍ 0,01G/G VAG CRM 35G+APL
Kód SÚKL 180174
Farmakoterapeutická skupina Antimykotikum pro lokální aplikaci - deriváty imidazolu a triazolu
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!