Popis produktu

Podrobný popis výrobku CALGEL 3,3MG/G+1MG/G ORM GEL 1X10G

Ústní gel Calgel obsahuje místně znecitlivující látku – lidokain a látku s mírným antiseptickým účinkem, která působí proti patogenním mikroorganismům v ústech a zabraňuje tak vzniku infekce. Calgel mohou používat děti již od 5. měsíce, ideálně se proto hodí k tlumení bolesti při prořezávání zoubků. Je vhodná i pro dospělé, například při podrážděných dásních.

Jak ho používat? 

Naneste malé množství gelu na čistý koneček prstu a jemně vetřete na postižené místo. V případě potřeby aplikaci po 2 hodinách zopakujte, maximálně 6× za den. 

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek Calgel není vhodný pro těhotné a kojící. 

Co obsahuje?

V jednom gramu gelu  lidocaini hydrochloridum monohydricum 3,3 mg, cetylpyridinii chloridum monohydricum 1,0 mg. Dále pomocné látky nekrystalizující sorbitol 70 %, xylitol, ethanol 96 %, glycerol, hyetelózu, hydrogenricinomakrogol 2000, lauromakrogol 450, makrogol 300, sodnou sůl sacharinu, levomenthol, bylinné aroma (heřmánek), karamel, dihydrát citronanu sodného, monohydrát kyseliny citronové, čištěnou vodu.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název CALGEL 3,3MG/G+1MG/G ORM GEL 1X10G
Kód SÚKL 46200
Farmakoterapeutická skupina Jiná léčiva pro lokální léčbu v dutině ústní
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!