Popis produktu

Podrobný popis výrobku BROMHEXIN EGIS 2MG/ML POR SOL 60ML

Léčivý přípravek Bromhexin Egis kapky obsahuje účinnou látku bromhexin, která patří do skupiny látek podporujících odkašlávání a ředění hlenu (expektorancia a mukolytika). Přípravek usnadňuje odkašlávání a zřeďuje hlen, který se ve zvýšené míře tvoří v dýchacích cestách během akutních i chronických onemocnění. Bromhexin Egis kapky se používá k léčbě akutního i chronického zánětu průdušek, astmatu, zápalu plic, zánětu nosohltanu a vedlejších nosních dutin. Čtěte pozorně příbalový leták!

Pro koho je určen: dospělé,dospívající, děti

Jak ho užívat?

 Věk Perorální podání (ústy) Inhalace*
 děti do 2 let 3× denně 1 ml roztoku 2× denně 2 ml roztoku
 děti 2 – 6 let 3× denně 1–2 ml roztoku 2× denně 2–4 ml roztoku
 děti 6 – 14 let 3× denně 4 ml roztoku 2× denně 4 ml roztoku
 dospělí 3× denně 4 ml roztoku 2× denně 4 ml roztoku

* Roztok k inhalaci je nutné naředit stejným objemem destilované vody.

Kapky se užívají (perorální podání) po jídle s velkým množstvím tekutiny (dostatek tekutin podpoří účinnost přípravku). Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 4 – 5 dnů. Inhalační léčbu u dětí je možné provádět pouze ve zdravotnických zařízeních a pod lékařským dohledem.

Těhotné a kojící ženy nesmí přípravek užívat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že pacienti s těžkým poškozením jater a ledvin mohou přípravek užívat pouze po předchozím doporučení lékaře a úpravě dávkování. Pacienti se žaludečním nebo duodenálním vředem nesmí přípravek Bromhexin Egis užívat.

Co obsahuje?

Jeden mililitr (1 ml) roztoku obsahuje bromhexini hydrochloridum 2 mg a dále pomocné látky: dihydrát natrium–citrátu, methylparaben (1 mg/ml), monohydrát kyseliny citrónové, glycerol, čištěnou vodu.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název BROMHEXIN EGIS 2MG/ML POR SOL 60ML
Kód SÚKL 59392
Farmakoterapeutická skupina Expektorancia, kromě kombinací s antitusiky, mukolytika
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!