Popis produktu

Podrobný popis výrobku BROMHEXIN KM 8MG/ML POR GTT SOL 1X50ML

Léčivý přípravek Bromhexin 8 KM kapky obsahuje účinnou látku bromhexin, která patří do skupiny látek podporujících odkašlávání a ředění hlenu (expektorancia a mukolytika). Přípravek usnadňuje odkašlávání a zřeďuje hlen, který se ve zvýšené míře tvoří v dýchacích cestách během akutních i chronických onemocnění. Bromhexin 8 KM kapky se používá k léčbě akutního i chronického zánětu průdušek, astmatu, zápalu plic, zánětu nosohltanu a vedlejších nosních dutin. Čtěte pozorně příbalový leták!

Pro koho je určen: dospělé a dospívající starší 12 let věku

Jak ho užívat?

– dospívající 12 – 14 let a pacienti s váhou < 50 kg:  3 × denně 23 kapek (maximálně 69 kapek za den)
– dospělí a dospívající starší 14 let: 3 × denně 23 – 46 kapek (maximálně 138 kapek za den)

Kapky se užívají po jídle s velkým množstvím tekutiny (dostatek tekutin podpoří účinnost přípravku). Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 4 – 5 dnů.

Přípravek nesmí užívat děti do 12 let věku. Těhotné ženy mohou přípravek užívat pouze po předchozím jednoznačném schválení lékařem. Kojící ženy nesmí přípravek užívat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že pacienti s těžkým poškozením jater a ledvin mohou přípravek užívat pouze po předchozím doporučení lékaře a úpravě dávkování. Pacienti se žaludečním nebo duodenálním vředem nesmí přípravek Bromhexin 8 KM užívat.

Co obsahuje?

Jeden mililitr (1 ml = 23 kapek) roztoku (obsahuje bromhexini hydrochloridum 8 mg a dále pomocné látky: menthol, fenyklovou silici, anýzovou silici, tymiánovou silici, silice máty peprné, blahovičníkovou silici, sacharózu, ethanol, kyselinu chlorovodíkovou 36%, dihydrogenfosforečnan draselný, hydrogenfosforečnan sodný, polysorbát 80, čištěnou vodu

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název BROMHEXIN KM 8MG/ML POR GTT SOL 1X50ML
Kód SÚKL 43996
Farmakoterapeutická skupina Expektorancia, kromě kombinací s antitusiky, mukolytika
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!