Popis produktu

Podrobný popis výrobku BETADINE 100MG/G UNG 20G

Přípravek Betadine mast je červenohnědá mast se slabým zápachem po jodu, smývatelná vodou. Má rozsáhlé spektrum účinku (antiseptické a desinfekční) na řadu bakterií, virů, plísní a prvoků. Betadine mast se používá k ošetření popálenin, řezných a tržných ran, odřenin, vředových onemocnění kůže a různých kožních onemocnění spojených s infekcí. Určena pouze pro zevní použití na kůži. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ji používat?

Naneste tenkou vrstvu masti 3 - 4× denně na čistou suchou kůži. Pokud ošetřujete silně zanícenou nebo hnisající ránu, můžete mast  nanášet častěji ( 4 - 6× denně). Mezi jednotlivými dávkami je třeba dodržovat rozestupy minimáně 4 hodiny. V případě potřeby můžete ránu zakrýt obvazem. Léčba může trvat několik dnů.

Přípravek není bez porady s lékařem vhodný pro nedonošence, novorozence a děti do 6 měsíců věku. Těhotné a kojící ženy by bez porady s lékařem neměly Betadine mast používat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek se nesmí používat v případě přecitlivělosti na jod a u pacientů s poruchami činnosti nebo onemocněním štítné žlázy. Zabraňte kontaktu s očima. Pokud mast ztrácí svou tmavou barvu, znamená to, že její účinnost klesá a je proto třeba ji nanést znovu.

Co obsahuje?

Jeden gram masti obsahuje 100 mg povidonum iodinatum (odpovídá 10 mg aktivního jodu). Dále pomocné látky hydrogenuhličitan sodný, makrogol 400, makrogol 1000, makrogol 1500, makrogol 4000, čištěnou vodu

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název BETADINE 100MG/G UNG 20G
Kód SÚKL 62320
Farmakoterapeutická skupina Antiseptika a dezinficiencia, jodové přípravky
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!