Sleva 4%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku BETADINE 100MG/ML DRM SOL 1000ML

Přípravek Betadine roztok se používá k ošetření povrchových ran, k léčení bakteriálních a plísňových onemocnění a rovněž jako povrchová dezinfekce kůže a sliznic, např. před chirurgickým zákrokem, před aplikací injekce, odběrem krve, apod. Betadine je žlutohnědá až tmavočervená kapalina s charakteristickým zápachem. Má rozsáhlé spektrum účinku na řadu bakterií, plísní a virů. Betadine roztok je určen pouze pro zevní použití. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho používat?

Neředěný roztok se používá k dezinfekci drobných poranění kůže, před injekcí, odběrem krve a nechá se 1 - 2 minuty působit. Ředěný vodou v poměru 1 : 10 se používá k ošetření a dezinfekci ran a sliznic, popálenin a k léčbě bakteriálních a plísňových infekcí. Roztok je potřeba naředit bezprostředně před použitím a ihned ho použít.

Přípravek není vhodný pro nedonošence, novorozence a děti do 6 měsíců věku. Těhotné a kojící ženy by bez porady s lékařem neměly Betadine používat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek se nesmí používat v případě přecitlivělosti na jod a u pacientů s poruchami činnosti štítné žlázy. Betadine ztrácí svou účinnost působením světla a při kontaktu s mýdlem. Skvrny od roztoku Betadine lze odstranit praním v horké vodě.

Co obsahuje?

Jeden mililitr roztoku obsahuje 100 mg povidonum iodinatum (roztok 10 % hm./obj.). Dále pomocné látky glycerol 85 % nonoxinol 9, kyselinu citronovou, hydrogenfosforečnan sodný, čištěnou vodu, roztok hydroxidu sodného 1 mol/l (k úpravě pH)

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název BETADINE 100MG/ML DRM SOL 1000ML
Kód SÚKL 62317
Farmakoterapeutická skupina Antiseptika a dezinficiencia, jodové přípravky
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!