Popis produktu

Podrobný popis výrobku ATARALGIN 325MG/130MG/70MG TBL NOB 20

Přípravek Ataralgin obsahuje paracetamol, guaifenezin a kofein. Paracetamol snižuje horečku a tlumí bolest. Guaifenezin podporuje protibolestivý účinek paracetamolu, má zklidňující účinek a snižuje psychické a emoční napětí, podporuje vykašlávání. Kofein zesiluje účinek paracetamolu proti bolesti, současně odstraňuje únavu a podporuje psychickou aktivitu. Léčivý přípravek Ataralgin se používá k tlumení mírné až středně silné bolesti hlavy, zubů a bolesti v oblasti krční páteře. Dále se užívá při bolestech kloubů a svalů doprovázejících chřipková onemocnění, k léčbě horečnatých stavů při chřipkových onemocněních a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných nemocech.

Jak ho brát?

Užívejte 1-2 tablety až 3x denně s odstupem alespoň 4 hodin. Maximální denní dávka je 6 tablet. Pokud nedojde do 3 dnů k ústupu bolestí nebo horečky, poraďte se s lékařem. Bez porady s lékařem užívejte tablet Ataralgin maximálně 7 dnů.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek Ataralgin se nedoporučuje užívat v těhotenství a při kojení. Pokud trpíte jiným onemocněním, například jater nebo ledvin, poraďte se o užívání přípravku s lékařem. Při užívání tablet Ataralgin nepijte alkohol.  
Co obsahuje?

Paracetamolum 325 mg, guaifenesinum 130mg a coffeinum 70 mg v 1 tabletě. Dále pomocné látky předbobtnalý kukuřičný škrob, polyvidon 30, sodnou sůl kros-karmelózy, kyselinu stearovou 50%, magnesium-stearát.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název ATARALGIN 325MG/130MG/70MG TBL NOB 20
Kód SÚKL 48888
Farmakoterapeutická skupina Analagetika, paracetamol, kombinace kromě psycholeptik
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!