Popis produktu

Podrobný popis výrobku ASPIRIN C 400MG/240MG TBL EFF 10

Léčivý přípravek Aspirin C obsahuje kombinaci kyseliny acetylsalicylové a vitaminu C ve formě šumivých tablet. Kyselina acetylsalicylová patří do skupiny léčiv proti bolesti a horečce (analgetika a antipyretika). Působí proti bolesti, snižuje horečku a odstraňuje svalové a kloubní bolesti při lehčích horečnatých onemocněních jako je nachlazení nebo chřipka. Vitamin C (kyselina askorbová) je ve vodě rozpustný vitamin, který podporuje správnou funkci imunitního systému a chrání organismus před působením volných radikálů. Čtěte pozorně příbalový leták!

Kdy ho užívat?

  • ke snížení horečky a k úlevě od bolesti při chřipce a nachlazení
  • při bolesti hlavy, zubů
  • při bolesti v zádech
  • při bolestech svalů, kloubů a lehčí artritidě
  • při bolestivé menstruaci

Pro koho je určen: dospělí, dospívající od 12 let věku

Jak ho užívat?

Tabletu rozpusťte ve sklenici vody a vypijte. Neužívejte nalačno. Bez doporučení lékaře neužívejte tablety déle než 3–5 dní. 

Dospělí a dospívající od 12 let užívají v případě potřeby 1–2 šumivé tablety. Tuto dávku lze zopakovat v časovém odstupu 4 – 8 hodin. Obvyklá denní dávka je 6 šumivých tablet, maximální denní dávka, která nesmí být překročena, je 10 šumivých tablet (4 g kyseliny acetylsalicylové).

Děti starší 9 let užívají v případě potřeby 1 šumivou tabletu. Tuto dávku lze zopakovat v časovém odstupu 6 hodin. Doporučená denní dávka jsou 4 šumivé tablety (1600 mg kyseliny acetylsalicylové), tato dávka nesmí být překročena. Do 16 let věku se nesmí přípravek podávat při současně probíhajícím horečnatém onemocnění!

Přípravek není určen pro děti do 9 let věku.

Těhotné a kojící ženy:

  • Těhotné ženy v posledním trimestru nesmí přípravek užívat.
  • Těhotné ženy v 1. a 2. trimestru mohou přípravek užívat výhradně po pečlivém zvážení a na doporučení lékaře.
  • Kojící ženy mohou přípravek užívat výhradně po pečlivém zvážení a na doporučení lékaře.

Upozornění:

  • Neužívejte při přecitlivělosti na kyselinu salicylovou, jiné salicyláty nebo na kteroukoli složku přípravku.
  • Dospívajícím do 16 let věku se nesmí přípravek podávat při současně probíhajícím horečnatém onemocnění.
  • Přípravek se nesmí užívat při závažném selhávání jater, ledvin nebo srdce nebo při zvýšené krvácivosti.
  • Opatrnosti je třeba u pacientů s poruchou funkce ledvin a srdce.
  • O vhodnosti užívání přípravku se poraďte s lékařem, pokud trpíte žaludečními a/nebo dvanáctníkovými vředy, astmatem, užíváte-li léky na ředění krve, vysoký krevní tlak nebo jiné protizánětlivé léky.
  • Během a po chirurgických zákrocích nebo úrazech přípravek neužívejte – hrozí riziko zvýšené krvácovisti.
  • Během léčby přípravkem Aspirin C nekonzumujte alkohol.  

Co obsahuje?

Jedna šumivá tableta obsahuje acidum acetylsalicylicum 400 mg, ccidum ascorbicum (vitamin C) 240 mg a dále pomocné látky: dihydrogen-citronan sodný, hydrogenuhličitan sodný, uhličitan sodný, kyselinu citronovou.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název ASPIRIN C 400MG/240MG TBL EFF 10
Kód SÚKL 46213
Farmakoterapeutická skupina Jiná analgetika a antipyretika
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!