Popis produktu

Podrobný popis výrobku ASPIRIN C 400MG/240MG TBL EFF 10

Léčivý přípravek Aspirin C obsahuje kyselinu acetylsalicylovou, která snižuje tvorbu fyziologicky účinných sloučenin, tzv. prostaglandinů, jež se podílejí na vzniku zánětu. Tím působí proti bolesti, snižuje horečku a potlačuje záněty. Vitamín C podporuje obranyschopnost organismu při chřipce a nachlazení. Přípravek Aspirin C je určený pro dospělé a děti od 9 let. Děti a dospívající ve věku 9–16 let smí Aspirin C užívat pouze na doporučení lékaře, při horečnatém onemocnění jej nesmí užívat vůbec. Pouze na doporučení lékaře užívejte Aspirin C také v případě, že trpíte bolestí spojenou se zánětem kloubů.

Jak ho brát?

Užívejte dle potřeby 1–2 šumivé tablety. Mezi jednotlivými dávkami dodržujte časový odstup 4–8 hodin. Maximální denní dávka je 10 šumivých tablet. Tabletu rozpusťte ve sklenici vody a vypijte, neužívejte nalačno. Dávkování u dětí ve věku 9–16 let vždy určí lékař. Bez doporučení lékaře neužívejte tablety déle než 3–5 dní. 
 
Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek Aspirin C nesmíte užívat, pokud trpíte závažným onemocnění jater, ledvin nebo srdce, trpíte zvýšenou krvácivostí. O užívání se poraďte s lékařem, máte-li žaludeční a/nebo dvanáctníkové vředy, astma, užíváte-li léky, například na ředění krve, vysoký krevní tlak nebo jiné protizánětlivé léky. Kyselina acetylsalicylová snižuje shlukování krevních destiček a tím může vést ke zvýšení krvácivosti, například při a po chirurgických zákrocích nebo úrazech, v tomto období proto přípravek Aspirin C neužívejte. Ženy ve třetím trimestru těhotenství (v posledních třech měsících) nesmí přípravek Aspirin C užívat, v ostatních měsících a při kojení se musí poradit s lékařem. Během léčby přípravkem Aspirin C nekonzumujte alkohol.  

Co obsahuje?

Acidum acetylsalicylicum 400 mg a acidum ascorbicum (vitamín C) 240 mg. Dále pomocné látky dihydrogen-citronan sodný, hydrogenuhličitan sodný, uhličitan sodný, kyselinu citronovou.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název ASPIRIN C 400MG/240MG TBL EFF 10
Kód SÚKL 46213
Farmakoterapeutická skupina Jiná analgetika a antipyretika
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!