Popis produktu

Podrobný popis výrobku ASPIRIN 500MG TBL OBD 8

Léčivý přípravek Aspirin 500 mg obsahuje kyselinu acetylsalicylovou, která působí jako analgetikum (ulevuje od bolesti) a jako antipyretikum (snižuje horečku). Děti a dospívající ve věku 12–16 let smí přípravek užívat pouze na doporučení lékaře, při horečnatém onemocnění jej nesmí užívat vůbec.

Jak ho brát?

Užívejte dle potřeby 1–2 tablety. Mezi jednotlivými dávkami dodržujte časový odstup nejméně 4 hodiny. Maximální denní dávka je 6 tablet, u osob nad 65 let maximálně 4 tablety za den. Tablety neužívejte nalačno a zapíjejte je dostatečným množstvím tekutiny. Dávkování u dětí ve věku 12–16 let určí lékař. 

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek Aspirin 500 mg nesmíte užívat, pokud trpíte závažným onemocnění jater, ledvin nebo srdce, trpíte zvýšenou krvácivostí. O užívání se poraďte s lékařem, máte-li žaludeční a/nebo dvanáctníkové vředy, astma, užíváte-li léky, například na ředění krve nebo vysoký krevní tlak. Kyselina acetylsalicylová snižuje shlukování krevních destiček a tím může vést ke zvýšení krvácivosti, například při a po chirurgických zákrocích nebo úrazech, v tomto období proto přípravek Aspirin 500 mg neužívejte. Ženy ve třetím trimestru těhotenství (v posledních třech měsících) nesmí přípravek Aspirin 500 mg užívat, v ostatních měsících a při kojení se musí poradit s lékařem. Během léčby nekonzumujte alkohol.    

Co obsahuje?

Acidum acetylsalicylicum 500 mg v 1 tabletě. Dále pomocné látky koloidní bezvodý oxid křemičitý, uhličitan sodný, karnaubský vosk, hypromelózu, zinkum-stearát. 

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název ASPIRIN 500MG TBL OBD 8
Kód SÚKL 188200
Farmakoterapeutická skupina Nervový systém, jiná analgetika a antipyretika.
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!