Popis produktu

Podrobný popis výrobku ARUFIL 20MG/ML OPH GTT SOL 1X10ML II

Přípravek Arufil oční kapky se používá k symptomatické léčbě syndromu suchého oka. Pomáhá nahrazovat úbytek přirozeného ochranného filmu na povrchu rohovky. Snižují nepříjemné pocity jako je pálení, světloplachost a pocit cizího tělesa v oku a zabraňuje poškození rohovky z nedostatku slz.

Jak ho používat?

Vkápněte 1 kapku 4× denně nebo častěji do oka. Kapátkem se nedotýkejte oka ani jiného povrchu, aby nedošlo ke znečištění kapek ani k poranění oka. Kapky používejte dle potřeby, v závislosti na intenzitě obtíží. Pokud současně používáte i jiné oční kapky, je nutné dodržovat alespoň 5 - minutový rozestup mezi jednotlivými aplikacemi; Arufil kapky by měly být podávány vždy jako poslední.

Těhotné ženy mohou přípravek používat, pokud je to nutné. Kojící ženy mohou přípravek používat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že pokud používáte měkké kontaktní čočky, před použitím přípravku Arufil je vyjměte z oka, aby nedošlo k jejich poškození. Čočky nasaďte zpět do oka nejdříve za 30 minut po vkápnutí.

Co obsahuje?

Jeden ml roztoku obsahuje 20 mg povidonum K30. Dále pomocné látky benzalkonium-chlorid, dihydrát dinatrium-edetátu, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, chlorid sodný, vodu na injekci

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název ARUFIL 20MG/ML OPH GTT SOL 1X10ML II
Kód SÚKL 208434
Farmakoterapeutická skupina Oftalmologika, umělé slzy a jiné indiferentní přípravky
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!