Popis produktu

Podrobný popis výrobku ARGENTUM NITRICUM 3CH-30CH GRA 1X4G

Většina monokomponentních homeopatik může být předepsána při několika odlišných onemocněních, dávkování se proto liší podle charakteru nemoci, ale také podle konkrétního zdravotního stavu pacienta. Proto není možné uvést jednu přesnou indikaci a konkrétní dávkování u každého léku. S výběrem vhodného léku a volbou správného dávkování vám poradí odborník, lékař homeopat nebo lékárník. Jestliže příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem. Monokomponentní homeopatika jsou k dostání ve speciálních tubách se zabudovaným dávkovačem granulí, který zaručuje praktické a hygienické podání léku.

Jak zacházet s tubou s homeopatickým léčivým přípravkem?

Obraťte tubu dávkovačem (uzávěrem) dolů. Otáčejte uzávěrem, dokud do něj nevypadne potřebný počet granulí. Uzávěr sejměte a vsypte granule přímo do úst. Granulí se můžete dotýkat rukama, z hygienických důvodů je však vhodné používat speciální dávkovač, který je součástí tuby, a granule z víčka vsypat přímo do úst.

Jak ho užívat?

Doporučené množství granulek si vložte do úst a nechte je volně rozpustit, nejlépe pod jazykem. Granule nezapíjejte ani nepolykejte, účinné složky se vstřebávají ústní sliznicí. Neužívejte současně s jídlem, aby nedošlo ke snížení vstřebání. Aromatické látky jako je mentol, káva, čaj, tabák užívejte s určitým časovým odstupem od přípravku.

U kojenců a malých dětí zpravidla můžete homeopatický léčivý přípravek rozpustit v malém množství vody. I v tomto případě platí, že vždy musíte dodržovat pokyny odborníka. Obecně však lze rozpustit 10 granulí nebo potřebný počet tablet v 1 dcl kojenecké vody a podávat dítěti po lžičkách v doporučených intervalech (1 dávka = 1 lžička). Každý den se připravuje stejným způsobem nový roztok.

Přesné dávkování Vám vždy určí odborník na homeopatii, u monokomponentních přípravků (granule v tubách) však jedna dávka představuje obvykle 5 granulí.

Dále by Vás mohlo zajímat, že stupeň ředění každého homeopatika ovlivňuje způsob jeho použití. V některých případech (ač to není pravidlem) může mít nízké ředění (např. 5 CH) dokonce opačné účinky než ředění vysoké (např. 30 CH). Výběr správného ředění je proto důležitý a je vždy vhodné poradit se o něm s odborníkem homeopatem.

Co obsahuje?

Argentum Nitricum CH30

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název ARGENTUM NITRICUM 3CH-30CH GRA 1X4G
Kód SÚKL 62752
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!