Popis produktu

Podrobný popis výrobku Aquavit AD3E 25ml

Aquavit AD3E je žlutý, téměř čirý až mírně opalizující roztok, obsahující v tucích rozpustné vitaminy A, D3 a E, upravený do formy rozpustné ve vodě. Nedostatek vitaminu A se u drůbeže může projevit sníženou snáškou vajec, zdrsněním vaječné skořápky, opožděným líhnutím a zvýšeným úhynem při líhnutí. Nedostatek vitaminu D způsobuje v organizmu zvířat poruchy výměny vápníku a fosforu, dochází ke zpomalení ukládání vápníku do kostí rostoucích zvířat (rachitida), k deformacím kostí a kloubů, k poruchám růstu a u drůbeže se snižuje pevnost vaječné skořápky. Vitamin E působí jako antioxidant. Jeho nedostatek se může projevit poruchami v rozmnožování (reprodukci) zvířat, svalovou dystrofií mláďat a tukovou degenerací jater. U drůbeže ovlivňuje  snášku a líhnutí vajec. Aquavit AD3E je určen pro cílové druhy zvířat: kur domácí, krůty, kachny, prasata, ovce, kozy, hovězí dobytek, koně, králíci.

Jak ho používat?

Předepsané množství roztoku nakapejte do takového množství pitné vody, která zvířata co nejrychleji spotřebují (vypijí). Po naředění v pitné vodě podle návodu je použitelnost roztoku 12 hodin, 7 dní po prvním otevření. Přípravek podávejte po dobu 5 - 10 dní v uvedených dávkách. Podávání můžete opakovat za 3 - 4 týdny.

Přesné dávkování pro jednotlivé druhy zvířat je uvedeno v návodu.

Dále by Vás mohlo zajímat, že připravený roztok se nesmí vystavovat přímému slunečnímu světlu a musí být připraven denně čerstvý.

Co obsahuje?

1000 ml roztoku obsahuje retinoli palmitas 50 000 000 IU, colecalciferolum 24 000 000 IU, tocoferoli alfa acetas 20 000 mg a dále pomocné látky: benzylalkohol (E 1519), propylenglykol, polysorbát 80, čištěnou vodu

Důležité informace

Druh přípravku Veterinární doplněk stravy
Doplňující informace
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!