Popis produktu

Podrobný popis výrobku AMBROXOL AL 7,5MG/ML POR GTT SOL 100ML

Léčivý přípravek Ambroxol AL kapky obsahuje účinnou látku ambroxol, která patří do skupiny látek podporujících odkašlávání a ředění hlenu (expektorancia a mukolytika). Přípravek usnadňuje odkašlávání a zřeďuje hlen, který se ve zvýšené míře tvoří v dýchacích cestách během akutních i chronických onemocnění. Ambroxol AL kapky se používá k léčbě akutního i chronického zánětu průdušek, astmatu, zápalu plic, zánětu nosohltanu a vedlejších nosních dutin. Čtěte pozorně příbalový leták!

Pro koho je určen: pro dospělé, dospívající a děti 

Jak je užívat?

– děti do 2 let:  2 × denně 1 ml (odpovídá 2 × 15 kapek)
– děti ve věku 2 – 5 let: 3× denně 1 ml (odpovídá 3 × 15 kapek)
– děti ve věku 6 – 12 let: 2 –- 3× denně 2 ml (odpovídá 2 –-3 × 30 kapek)
– dospělí a dospívající od 12 let: 3× denně 4 ml (odpovídá 3 × 60 kapek)

Kapky se užívají při jídle zředěné čajem, ovocnou šťávou, mlékem nebo vodou. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Ženy v 1. trimestru těhotenstí a kojící ženy by přípravek užívat neměly. Těhotné ženy po ukončeném 1. trimestru těhotenství by se o vhodnosti užívání přípravku měly poradit s lékařem.

Dále by Vás mohlo zajímat, že během užívání Ambroxolu je důležitý dostatečný příjem tekutin v průběhu dne, neboť se tím podpoří účinnost přípravku. Pacienti s poruchou funkce ledvin a těžkou poruchou jater mohou přípravek užívat pouze na doporučení lékaře. Pokud trpíte nesnášenlivostí fruktózy, neměli byste tento přípravek užívat.

Co obsahuje?

Jeden mililitr (1 ml = 15 kapek) roztoku obsahuje ambroxoli hydrochloridum 7,5 mg a dále pomocné látky: kyselinu benzoovou, bezvodou kyselinu citronovou, natrium-cyklamát, disiřičitan sodný, propylenglykol, krystalizující sorbitol 70%, čištěnou vodu, roztok hydroxidu sodného 1 mol/l.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název AMBROXOL AL 7,5MG/ML POR GTT SOL 100ML
Kód SÚKL 58374
Farmakoterapeutická skupina Expektorancia, kromě kombinací s antitusiky
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!