Popis produktu

Podrobný popis výrobku ALMIRAL 10MG/G GEL 250G

Almiral gel obsahuje léčivou látku diklofenak, který patří do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých látek. Almiral gel léčí zánět a ulevuje od bolesti, příjemně chladí a používá se ke krátkodobé místní léčbě poranění měkkých tkání, poúrazových stavů, jako je poranění šlach, svalů a kloubů např. při vymknutí, natáhnutí a/nebo pohmoždění nebo při bolesti zad. Po poradě s lékařem je vhodný také k léčbě lokalizovaných forem revmatizmu měkkých tkání, např. tendovaginitidy (tenisový loket), burzitidy (zánět kloubního váčku) a periartropatie (onemocnění okolních tkání kloubu), lokalizovaných forem osteoartrózy periferních kloubů a kolen (úbytek kloubních chrupavek). 

Jak ho používat?

Aplikujte gel 3–4× denně na bolestivou oblast a jemně vetřete. Po nanesení gelu si umyjte ruce, pokud ošetřovaná místa nejsou právě na rukách. Bez porady s lékařem nepoužívejte při bolesti a otoku déle než 7 dní, při poranění svalů a kloubů (vymknutí, natažení, pohmoždění) nebo při léčbě bolesti zad déle než 2 týdny.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek Almiral gel nesmíte používat, jestliže jste někdy měl(a) záchvaty astmatu, kopřivky nebo akutní rýmy vyvolané kyselinou acetylsalicylovou nebo jinými nesteroidními protizánětlivými léky (léky užívané k léčbě revmatických onemocnění, bolesti a různých typů zánětu). Přípravek Almiral gel nesmíte používat, pokud jste v posledních třech měsících těhotenství. V prvních šesti mesících těhotenství a při kojení se musíte o používání gelu poradit s lékařem. Gel neaplikujte do otevřených ran, na kůži s vyrážkou nebo ekzémem. Během léčby gelem Almiral se musíte vyvarovat nadměrnému vystavování slunečnímu záření.

Co obsahuje?

Diclofenacum diethylaminum 11,6 mg, což odpovídá diclofenacum natricum 10 mg v 1 g gelu. Dále pomocné látky propylenglykol, isopropylalkohol, karbomer 940, dipropylenglykol-monomethylether, silici máty peprné a čištěnou vodu.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název ALMIRAL 10MG/G GEL 250G
Kód SÚKL 67550
Farmakoterapeutická skupina Nesteroidní antiflogistika k lokální aplikaci
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!