Sleva 10%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku ALLERGODIL OČNÍ KAPKY 0,5MG/ML OPH GTT SOL 6ML

Přípravek Allergodil obsahuje léčivou látku azelastin-hydrochlorid a patří mezi tzv. antialergika, léky proti alergii. Po vkápnutí mají kapky silný antialergický a dodatečný protizánětlivý účinek. Oční kapky Allergodil jsou vhodné pro dospělé a děti od 4 let. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho používat?

Mírně zakloňte hlavu a vkápněte 1 kapku do každého oka 2× denně. V obdobích těžkých obtíží můžete dávkování zvýšit na 1 kapku do každého oka 4× denně. Kapátkem se nedotýkejte oka ani jiného povrchu, aby nedošlo ke znečištění kapek ani k poranění oka. Přípravek Allergodil používejte nepřetržitě maximálně 6 týdnů. 

Přípravek není určen pro děti do 4 let. Těhotné a kojící ženy by se o vhodnosti používání přípravku měly nejprve poradit s lékařem.

Dále by Vás mohlo zajímat, že oční kapky Allergodil se smí používat maximálně 4 týdny od prvního otevření lahvičky. Přípravek Allergodil nepoužívejte, pokud nosíte kontaktní čočky.

Co obsahuje?

Jedna kapka obsahuje azelastini hydrochloridum 0,015 mg. Dále pomocné látky benzalkonium-chlorid, dihydrát dinatrium-edetátu, hypromelózu 2910, krystalizující sorbitol 70%, roztok hydroxidu sodného 1 mol/l, vodu na injekci.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název ALLERGODIL OČNÍ KAPKY 0,5MG/ML OPH GTT SOL 6ML
Kód SÚKL 21697
Farmakoterapeutická skupina Dekongescenční léčiva a antialergika, jiná antialergika
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!