Popis produktu

Podrobný popis výrobku ALGESAL 100MG/G+10MG/G CRM 100G

Léčivý přípravek Algesal krém obsahuje kombinaci účinných látek, které odlišnými způsoby urychlují procesy hojení. Salicylát působí proti bolesti, protizánětlivě a zmírňuje otok. Myrtekain snižuje svalové napětí a působí místní znecitlivění. Účinné látky jsou rychle a úplně vstřebány kůží, působí přímo na postiženou oblast a nástup účinků po nanesení krému je rychlý. Přípravek Algesal krém se používá k místní léčbě bolestivých poúrazových stavů s projevy otoku či zánětu, např. pohmožděnin, výronů a vyvrknutí kloubů, natržení svalů, šlach a vazů, pokud lékař nedoporučil fixační obvaz. Při drobných pohmožděninách, výronech a vyvrknutích můžete použít Algesal krém bez porady s lékařem. Při místní léčbě revmatických bolestí svalů a kloubů se přípravek používá pouze na doporučení lékaře. 

Jak ho používat?

Nanášejte 2–3× denně menší množství krému na postižená místa a vetřete do kůže. Po použití přípravku si dobře umyjte ruce. Jestliže se do 3 dnů obtíže nezmírní, poraďte se o dalším postupu s lékařem. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 7 dní.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek Algesal nesmíte aplikovat na sliznice, do očí, na porušenou kůži, tj. na popáleniny, kožní onemocnění s výpotkem, exémy, infikované nebo otevřené rány nebo rány pod uzavřeným (okluzivním) obvazem. Přípravek Algesal krém nepoužívejte, pokud užíváte léky snižující srážlivost krve. Jestliže jste těhotná nebo kojíte, poraďte se o používání přípravku s lékařem. 

Co obsahuje?

Diethylamini salicylas 5 g, myrtecainum 0,5 g v 50 g krém. Dále pomocné látky glyceromakrogol-ricinoleát, ethylenglykol-monopalmitostearát, glycerol-monostearát 40-50, cetylstearyl alkohol, kyselina chlorovodíková, makrogol stearát 300, lehký tekutý parafín, glyceromakrogol-linoleát, složené levandulové aroma, čištěnou vodu.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název ALGESAL 100MG/G+10MG/G CRM 100G
Kód SÚKL 151435
Farmakoterapeutická skupina Lokální léčiva k terapii bolestí svalů a kloubů
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!