Popis produktu

Podrobný popis výrobku ALFASILVER sprej 125 ml

AlfaSilver je minerální prášek bílé barvy ve spreji s 3% obsahem ionizovaného stříbra k bezbolestnému ošetření akutních a chronických ran. Po nanesení prášek přilne k ráně a vytvoří na ní ochrannou vrstvu. Antimikrobiální vlastnosti ionizovaného stříbra udržují okolní prostředí čisté, chrání ránu před množením bakterií a rozvoji infekce, což napomáhá přirozenému průběhu hojení. AlfaSilver vytváří antiseptické, vlhké prostředí pro urychlení hojení. Aplikace je mírně chladivá a nepálí. Přípravek mohou používat také těhotné a kojící ženy a děti od 3 let.

Na které rány se hodí?

Akutní rány - odřeniny, popáleniny menšího rozsahu, kožní poranění
Chronické rány - proleženiny (dekubity) apod.

Jak ho používat?

V případě potřeby, především ošetřování chronických ran, lze přípravek používat 30 po sobě jdoucích dnů. Následně by mělo být používání na 14 dnů přerušeno. Běžnou ránu není třeba dále překrývat náplastí nebo obvazem. Zbytky přípravku lze ho snadno odstranit fyziologickým roztokem.

Přípravek není vhodný pro děti do 3 let z důvodů rizika nečekaného vnitřního užití. Těhotné a kojící ženy mohou přípravek používat s vyjímkou prasklin (ragád) prsních bradavek.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek neobsahuje žádnou složku získanou ze zvířecích tkání, jako jsou kolageny, keratiny, elastiny apodobně.

Co obsahuje?

mikronizovaný zeolit, ionizované stříbro, n-butan

Důležité informace

Druh přípravku Zdravotnický prostředek

Pečlivě pročtěte návod k použití a informace, které se vztahují k jeho bezpečnému používání.

Doplňující informace
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!