Popis produktu

Podrobný popis výrobku AKUTOL Hydrogel spray 75 g (klas. kód II.A)

Hydrokoloidní gel Akutol Hydrogel obsahuje kyselý karbomer, který se přirozeně vyskytuje v pokožce. Po nanesení na suché rány (odřeniny, chirurgické rány) dochází k jejímu uzavření, čímž se zabraňuje vypařování vlhkosti a ztrátám tekutin pokožkou. U vlhkých výpotkových (exudujích) ran karbomer vstřebává přebytečnou tekutinu. Akutol Hydrogel reguluje mikroprostředí v ráně, zabraňuje vstupu nečistot do rány a podporuje a zkracuje tak proces hojení. Rovněž ránu příjemně ochlazuje a zjemňuje kontakt s krycí vrstvou (náplast, obvaz). Bez parabenů.

Na které rány se hodí?

Akutní rány - povrchové popáleniny, odřeniny, chirurgické rány
Chronické rány - proleženiny (dekubity), bércové vředy

Jak ho používat?

zavřené rány: Nejprve očistěte a dezinfikujte místo, které má být ošetřeno. Poté naneste hydrogel stlačením nádobky na ránu, aniž by jste se jí dotýkali. Pokud je to nutné, ránu dále překryjte náplastí nebo obvazem.
otevřené rány: Ránu nejprve vyčistěte, dezinfikujte a opatrně vysušte. Poté naneste na ránu silnou vrstvu gelu (0,5 - 0,75 cm). Překryjte obvazem nebo náplastí. Obvaz ponechte na místě po dobu jednoho až tří dnů, dokud gel nezmizí. Použití Hydrogelu omezte, pokud se na ráně vytvoří strup.

Přípravek není vhodný pro použití na oči, oční víčka a sliznice.

Dále by Vás mohlo zajímat, že v případě větších, rozsáhlých nebo hlubokých ran, malých silně infikovaných ran nebo pomalu se hojících ran se o vhodném léčebném postupu vždy poraďte nejprve s lékařem. Pro ošetření popálenin je nejvhodnější první pomocí ochlazení poraněného místa proudem vlažné až lehce studené vody. Na lehké popáleniny poté můžete nanést Akutol Hydrogel. V případě závažnějších popálení vyhledejte co nejdříve lékaře.

Co obsahuje?

kyselý koloidní karbomer, karnosin, vodu, citronan stříbrný (konzervační látka)

Důležité informace

Druh přípravku Zdravotnický prostředek

Pečlivě pročtěte návod k použití a informace, které se vztahují k jeho bezpečnému používání.

Doplňující informace
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!