Popis produktu

Podrobný popis výrobku ACYLPYRIN 500MG TBL NOB 10

Léčivý přípravek Acylpyrin obsahuje účinnou látku kyselinu acetylsalicylovou, která patří do skupiny léků proti bolesti a horečce, tzv. analgetika-antipyretika. Ve vyšších dávkách, které určí lékař, má kyselina acetylsalicylová také protizánětlivé účinky. Léčivý přípravek Acylpyrin lze užívat ke snížení horečky a k úlevě od bolesti při chřipce a nachlazení, k potlačení mírné až střední bolesti, a to například při bolesti hlavy, zubů, bolesti v zádech a bolesti při menstruaci. U kloubních a svalových bolestí (vyjma těch, které doprovází chřipková onemocnění nebo bolesti zad) a při bolesti nervového původu je nutná konzultace s lékařem. 

Jak ho brát? 

Nedoporučí-li lékař jiné dávkování, užívejte 1–2 tablety každých 4–8 hodin. Maximální denní dávka je 8 tablet. Dodržujte minimální odstup 4 hodiny mezi jednotlivými dávkami. Tablety užívejte na konci jídla nebo po něm a zapijte dostatečným množstvím tekutiny, nejlépe zásaditou minerálkou. Pokud Vám do 3 dnů neklesne horečka nebo do 5 dnů neustoupí bolesti nebo se Váš stav naopak zhorší, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem. Bez konzultace s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek Acylpyrin nesmí těhotné ženy užívat v posledních třech měsících těhotenství. Během prvních šesti měsíců těhotenství a při kojení mohou přípravek užívat jen na výslovné doporučení lékaře. Během léčby nepijte alkoholické nápoje a nekuřte. Užívání přípravku konzultujte s lékařem, pokud trpíte jinými onemocněními, jako jsou žaludeční vředy či cévní onemocnění nebo užíváte jiné léky, například na ředění krve. 

Co obsahuje? 

Jedna tableta obsahuje 500 mg kyseliny acetylsalicylové. Dále pomocné látky bramborový škrob a mastek.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název ACYLPYRIN 500MG TBL NOB 10
Kód SÚKL 84256
Farmakoterapeutická skupina Jiná analgetika a antipyretika
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!