Popis produktu

Podrobný popis výrobku ACYLPYRIN 500MG TBL NOB 10

Léčivý přípravek Acylpyrin obsahuje účinnou látku kyselinu acetylsalicylovou, která patří do skupiny léků proti bolesti a horečce, tzv. analgetika–antipyretika. Kyselina acetylsalicylová působí proti bolesti (analgetický účinek), ve vyšších dávkách má také protizánětlivé účinky. Acylpyrin se  užívá ke snížení horečky a k úlevě od bolesti při chřipce a nachlazení a k potlačení mírné až střední bolesti. U kloubních a svalových bolestí, které nedoprovází chřipková onemocnění nebo bolesti zad (např. revmatické bolesti, revmatická horečka) a při bolesti nervového původu se přípravek užívá pouze po konzultaci s lékařem. Čtěte pozorně příbalový leták!

Kdy ho užívat?

 • ke snížení horečky a k úlevě od bolesti při chřipce a nachlazení
 • při bolesti hlavy, zubů
 • při bolesti v zádech
 • při bolestivé menstruaci
 • pouze na doporučení lékaře – při bolesti kloubů a svalů, která nedoprovází chřipková onemocnění či bolesti zad (revmatické bolesti apod.)

Pro koho je určen: dospělí, dospívající od 16 let věku

Jak ho užívat? 

Dospělí, dospívající od 16 let věku: Obvykle užívají 1 – 2 tablety každých 4 – 8 hodin, maximálně však 8 tablet za den (24 hodin). Vždy dodržujte minimální odstup 4 hodiny mezi jednotlivými dávkami. Tablety spolkněte celé nebo rozdrcené v malém množství vody a zapijte dostatečným množstvím tekutiny, nejlépe zásaditou (alkalickou) minerálkou. Přípravek užívejte po jídle nebo s jídlem, výrazně tak snížíte riziko žaludečních obtíží. Nepřekračujte doporučené denní dávkování!

Přípravek nesmí užívat děti a dospívající mladší 16 let, pokud užívání vysloveně nenařídí lékař.

Těhotné ženy v 1. a 2. trimestru těhotenství nesmí přípravek užívat, pokud to není zcela nezbytné – podávaná dávka pak musí být co nejnižší a doba léčby co nejkratší.

Těhotné ženy ve 3. trimestru těhotenství nesmí přípravek užívat.

Kojící ženy mohou přípravek užívat pouze výjimečně, při pravidelném užívání vyšších dávek se však kojení musí přerušit.

Upozornění:

 • ​Přípravek se nesmí užívat při přecitlivělosti na kteroukoli složku přípravku.
 • Přípravek se nesmí podávat dětem a dospívajícím ve věku do 16 let při současně probíhajícím horečnatém onemocnění – hrozí vznik velmi vzácného, život ohrožujícího Reyova syndromu.
 • Pokud do 3 dnů od začátku užívání neklesne horečka nebo do 5 dnů neustoupí bolesti nebo se Váš stav zhorší, vyhledejte neprodleně lékaře.
 • Bez konzultace s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů.
 • Během léčby přípravkem Acylpyrin nepijte alkoholické nápoje.
 • Pacienti trpící astmatem, akutními vředy zažívacího traktu nebo poruchami krevní srážlivosti (zvýšená krvácicost) nesmí přípravek užívat.
 • Další upozornění naleznet v příbalovém letáku!

Co obsahuje? 

Jedna tableta obsahuje 500 mg kyseliny acetylsalicylové a dále pomocné látky: bramborový škrob a mastek.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název ACYLPYRIN 500MG TBL NOB 10
Kód SÚKL 84256
Farmakoterapeutická skupina Jiná analgetika a antipyretika
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!