Popis produktu

Podrobný popis výrobku ACYLCOFFIN 450MG/50MG TBL NOB 10

Přípravek Acylcoffin obsahuje kyselinu acetylsalicylovou, která má analgetický a antipyretický účinek - tedy tlumí bolest a horečku. Dále obsahuje kofein, který účinek kyseliny acetylsalicylové podporuje. Tablety Acylcoffin pomáhají při bolestech hlavy, kloubů a svalů provázejících chřipková onemocnění, bolesti zubů, bolesti zad a při bolestech spojených s horečnatými stavy, zejména při náhlém onemocnění dýchacích cest chřipkového charakteru.

Jak ho brát?

Nedoporučí-li lékař jinak, užívejte 1–2 tablety každých 4–8 hodin. Maximální denní dávka je 8 tablet. Minimální odstup mezi jednotlivými dávkami jsou 4 hodiny. Tablety užívejte při jídle anebo po něm. Tabletu je možné nechat rozpadnout v malém množství vody a poté užít. Tablety vždy dobře zapijte tekutinou, ideálně vodou nebo alkalickou minerálkou. Bez lékařského doporučení užívejte přípravek nejdéle 7 dní. Neustoupí-li bolest do 5 dnů nebo do 3 dnů horečka neklesne, případně se během léčby příznaky onemocnění zhorší, vyhledejte lékaře.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek Acylcoffin nesmí těhotné ženy užívat v posledních třech měsících těhotenství. Během prvních šesti měsíců těhotenství a při kojení mohou přípravek užívat jen na výslovné doporučení lékaře. Během léčby nepijte alkoholické nápoje a nekuřte. Užívání přípravku konzultujte s lékařem, pokud trpíte jinými onemocněními, jako jsou například žaludeční vředy či cévní onemocnění nebo užíváte jiné léky, například na ředění krve. 

Co obsahuje? 

Kyselinu acetylsalicylovou 450 mg (acidum acetylsalicylicum) a kofein 50 mg (coffeinum) v 1 tabletě. Dále pomocné látky bramborový́ škrob a mastek.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název ACYLCOFFIN 450MG/50MG TBL NOB 10
Kód SÚKL 9
Farmakoterapeutická skupina Analgetikum
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!