Popis produktu

Podrobný popis výrobku ACC LONG 600MG TBL EFF 10

Léčivý přípravek ACC Long obsahuje účinnou látku acetylcystein, která patří do skupiny látek podporujících odkašlávání a ředění hlenu (expektorancia a mukolytika). Přípravek usnadňuje odkašlávání a zřeďuje hustý hlen, který se ve zvýšené míře tvoří v dýchacích cestách během akutních i chronických onemocnění. ACC Long se používá k léčbě akutního i chronického zánětu průdušek (bronchitida), astmatu, cystické fibrózy (mukoviscidózy) a k léčbě krčních onemocnění (laryngitida - zánět hrtanu). Čtěte pozorně příbalový leták!

Pro koho je určeno: dospívající od 14let, dospělé

Jak ho užívat?

Dospělí a dospívající od 14 let užívají 1 celou šumivou tabletu denně, po jídle. Tabletu nedělte, nelámejte, celou ji rozpusťte ve sklenici z poloviny naplněné vodou a ihned vypijte. Přesné dávkování léku u pacientů s cystickou fibrózou určí vždy lékař.

Přípravek není určen pro děti a dospívající do 14 let. Těhotné a kojící ženy mohou přípravek užívat pouze v nutných případech po předchozím zvážení lékařem.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek obsahuje přibližně 70 mg laktózy v jedné šumivé tabletě. Pacienti s žaludečními nebo dvanáctníkovými vředy, pacienti s astmatem a s nesnášenlivostí histaminu by se o vhodnosti užívání přípravku měli nejprve poradit s lékařem. Přípravek není vhodný pro pacienty s nesnášenlivostí nebo poruchou vstřebávání některých cukrů.

Co obsahuje?

Jedna šumivá tableta obsahuje acetylcysteinum 600 mg a dále pomocné látky: bezvodou kyselinu citronovou, hydrogenuhličitan sodný, uhličitan sodný, mannitol, laktosu, kyselinu askorbovou, natrium-cyklamát, dihydrát sodné soli sacharinu, dihydrát natrium- citrátu, ostružinové aroma.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název ACC LONG 600MG TBL EFF 10
Kód SÚKL 57395
Farmakoterapeutická skupina Expektorancia, kromě kombinací s antitusiky
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!